Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зробила заяву щодо внесення подання до Конституційного суду України з проханням про визнання неконституційною медичної реформи, яка стартувала у 2017 році під керівництвом в.о міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун.
Як стверджує Денисова в соціальній мережі Facebook, з відповідним клопотанням вона звернулася до КСУ в середу, 6 січня. На думку політикині, медична реформа суттєво вплинула на ситуацію, пов'язану з боротьбою держави з коронавірусної інфекцією.
"Складнощі у протидії хворобі (COVID-19) завдали і певні законодавчі зміни, а також розпочата у 2017 році медична реформа, яка відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального поділу", - вважає омбудсмен.
Денісова додала, що через медичну реформу органи державної влади і служби виявилися абсолютно не готовими до боротьби з епідемією COVID-19.читайте такожПолетіли голови: у МОЗ знайшли винного у провалі медреформи
"Сподіваюся на відкриття Конституційним судом України конституційного провадження за моїм поданням і розгляд його по суті, адже порушені права громадян у сфері охорони здоров'я повинні бути відновлені і надалі забезпечуватися державою", - підкреслила український омбудсмен.
Медична реформа в Україні – новини
- У березні 2020 року прем'єрміністр Денис Шмигаль заявив, що уряд працює над врегулюванням питань щодо завершення медичної реформи. На той момент, як стверджував глава уряду, держава вже на 80% реалізувала програму медреформи.
- Через два місяці глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що "реформа Супрун" розроблена за прикладами країн Заходу і може не працювати в українських умовах.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред