Підраховані колосальні збитки України від запуску Північного потоку-2

18 травня 2021, 19:38
Лише санкції зможуть зупинити будівництво Північного потоку-2, оскільки й досі немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні.
Північний потік-2
Збитки України від запуску Північного потоку-2 / Reuters

Через запуск російського газопроводу Північний потік-2 наша країна щорічно втрачатиме 5-6 млрд доларів. Це будуть прямі і непрямі втрати, якщо транзит територією України припиниться, заявив голова Оператора ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю ExPro.

За його словами, залишається лише надія на те, що санкції зможуть зупинити будівництво Північного потоку-2, оскільки й досі немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні.

"1,5 млрд доларів ми заробляємо на транзиті. Якщо газ піде через Північний потік-2, у нас він автоматично здорожчає, так як вартість транспортування з Німеччини буде дорожче. Це ще близько 2-3 млрд доларів втрат для економіки. Крім того, додаткові субсидії, оскільки газ подорожчає. Я оцінюю прямі та непрямі втрати України від запуску Північного потоку-2 в 5-6 млрд доларів на рік", - заявив Макогон.

читайте такожУ США зробили заяву про Північний потік-2 і Росії

Він також зазначив, що у разі запуску газопроводу і зупинки транзиту по Україні газ подорожчає приблизно на 50 доларів за тисячу кубометрів, оскільки вартість транспортування в Україну зросте. А якщо подорожчає газ, то зростуть ціни і на весь український промисловий експорт.

Будівництво Північного потоку-2:

  • Проект Північний потік-2 (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Трубопровід проходить через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн: Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.
  • Газопровід Північний потік - 2 побудований вже більш ніж на 90%.
  • Новий трубопровід в обхід України планувалося побудувати до кінця 2019 року поряд з уже існуючим Північним потоком-1. Але через санкції США, передбачені законом про американський оборонний бюджет на 2020 рік, компанії, що займаються будівництвом газопроводу, не змогли його добудувати. Після цього Газпром вирішив добудувати газопровід власними силами.
  • З 1 січня 2021 року набули чинності ще одні американські санкції, які фактично забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, контролю та сертифікації трубопроводу. Їм надано 30 днів на те, щоб покинути проект, інакше їм загрожують санкції.
  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський Газпром. Фінансування проекту здійснюють європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти