В процесі реінтеграції окремих районів Донбасу у Зеленського мають намір зробити ставку на створення вільної економічної зони. Реалізація такої ініціативи пов'язана з двома варіантами - забезпечення районів дотаціями та стимулювання розвитку бізнесу.
Про це заявив радник президента Володимира Зеленського, економіст Олег Устенко у ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, вільна економічна зона на Донбасі працюватиме за стандартною моделлю. Головне завдання - забезпечити розвиток підприємництва. Можливості дотування окремих районів Донецької та Луганської областей з державного бюджету обмежені, тому там потрібно розвивати бізнес.
"З одного боку, ти можеш давати дотації, цей варіант зараз розглядається досить активно. Але, як я сказав, є обмежувачі, пов'язані з держбюджетом. Другий варіант, який може стимулювати розвиток приватного бізнесу, це завжди за рахунок податкової політики. І коли мова йде про СЕЗ, то завжди мають на увазі питання, пов'язані насамперед з оподаткуванням", - зазначив Устенко.
Як стверджує експерт, в України є два варіанти - або платити регіону з державного бюджету, або створити умови для розвитку малого і середнього бізнесу. Раціональним виходом із ситуації є другий варіант, який підходить для створення і розвитку вільної економічної зони.читайте такожЧого українці чекають від Зеленського в питанні Донбасу
"На вагах є два варіанти - платити з держбюджету, підтримувати людей там. Але це неправильний шлях. Більш правильний шлях - повинні бути можливості з розвитку бізнесу там. А розвиток бізнесу - це і є ті самі СЕЗ", - підкреслив Олег Устенко.
Вільна економічна зона у ОРДЛО
- На початку серпня міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков заявив, що влада розробляє проект створення інноваційної економічної зони на Донбасі. Після реінтеграції ОРДЛО програма запрацює і на цих територіях. У разі успішної реалізації ініціативи існує перспектива перенесення Європою своїх виробничих потужностей на Донбас, що посприяє розвитку економіки регіону.
- Ідею особливої економічної зони для ОРДЛО висував і глава делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук. Він вважає, що ініціатива посприяє інвестиціям та розвитку економіки на локальному рівні.
- Про створення вільної економічної зони на Донбасі запитають виборців на всеукраїнському опитуванні, яке пройде 25 жовтня у день місцевих виборів в Україні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред