Погрози з боку Росії на адресу України і дії Москви на міжнародній арені сприяють інтеграції Києва до НАТО. Українська держава має вживати максимально можливих заходів для реалізації цього завдання. І для того, щоб досягти успіху на цьому напрямку, потрібно домовлятися не з Німеччиною або Францією, а з США і Великобританією. Про це заявив дипломат Олександр Потєхін.
У ефірі каналу Україна 24 він розповів про те, що часто озвучувана проблема, згідно з якою інтеграція Києва до Північноатлантичного альянсу спровокує Росію, не є правильним підходом. Саме Москва провокує Захід своїми діями, а Україна повинна працювати над тим, щоб досягти успіху в процесі приєднання до колективного блоку безпеки.
"Як це не дивно звучить, Росія сьогодні робить все від неї залежне, щоб ми просувалися до НАТО. Тому що своїми погрозами, своєю поведінкою в цілому на міжнародній арені вона все більше доводить свої агресивні наміри. І тому перехід від абсолютно страусиної позиції, що не треба провокувати Росію... Росію не можна спровокувати, тому що саме вона провокує весь світ. Україна повинна займати дуже активну позицію в тому сенсі, що ми робимо все від нас залежне, щоб стати повноправним членом НАТО", - зазначив дипломат.читайте такожУ НАТО зробили заяву щодо ПДЧ для України і розкрили плани на саміт
Крім того, він додав, що Києву на шляху приєднання до НАТО навряд чи вдасться домовитися з Францією і Німеччиною, тому Україні у вирішенні цього питання слід зробити ставку на США і Великобританію.
"По-перше, Франція. Макрон сьогодні намагається грати на полі правого електорату, а праві у Франції — це проросійська сила. Тому Макрон намагатиметься розігрувати саме цю карту. З Німеччиною теж не зовсім все зрозуміло. Сьогодні нам потрібен сильний промоутер. І роль нашого промоутера можуть грати США і Великобританія", - підкреслив Олександр Потєхін.
Інтеграція України до НАТО
- Президент Польщі Анджей Дуда 3 травня зробив заяву, згідно з якою на саміті Північноатлантичного альянсу, який заплановано на червень, обговорюватиметься "дорожня карта" для України до НАТО. Київ має виконати певні вимоги для вступу української держави до колективного блоку безпеки Заходу.
- Заступник глави Офісу президента 8 травня підтвердив відомості про те, що Україна не візьме участь у саміті НАТО в червні. Втім, за його словами, держава отримала гарантії, згідно з якими під час заходу буде обговорюватиметься питання надання Києву ПДЧ до Альянсу.
- Глава МЗС Дмитро Кулеба 16 травня сказав, що Київ не очікує підтримки іноземних військ у разі ескалації військового конфлікту України з Росією. НАТО не воюватиме з Москвою. Однак за такого сценарію українська сторона очікує продовження підтримки Заходу для того, щоб витримати удар РФ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред