Україна з питань Донбасу проводить перемовини в рамках Нормандського формату і паралельно веде діалог з США. Все залежить того, в якому форматі надалі буде реалізовуватися перемовний процес. Будь-яка дискусія на тему повернення анексованого Криму і окупованих ОРДЛО залежить від того, який тиск чинитиметься на Росію.
Про це заявив український дипломат, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, щодо питань Донбасу Київ веде перемовини в рамках Нормандського формату і з Вашингтоном. Існує ймовірність, за якої вже після президентських виборів у США перемовна позиція України буде посилена.
Також є й інші варіанти, проте щодо них наразі говорити передчасно.
"Є, звичайно, варіант, коли буде розігруватися гра "добрий поліцейський — поганий поліцейський". А є гра, де все буде координуватися в плані спільних зусиль і оновлення цього формату. Є ще деякі креативні варіанти, про які я б поки що не говорив. Потрібно почекати декілька місяців", - стверджує Клімкін.
Що стосується Кримської платформи, на думку дипломата, проблема полягає в тому, що Росія не має наміру йти на перемовини. Такі заходи можуть бути ефективними тільки в тому випадку, якщо в рамках дискусії буде обговорюватися посилення тиску на Москву.читайте такожУ Росії виступили з погрозою на адресу України через заяви про Донбас
"Сьогодні російський режим не хоче навіть розмовляти. Тому, скільки б ми не говорили про платформи – це буде ефективно, тільки якщо будемо обговорювати посилення тиску на Росію і практичні речі. Це апріорі означає, що це буде без Росії. Тобто те, що відбувається там активно і неформально, може отримати якусь назву, але суть від цього не зміниться",- підкреслив Павло Клімкін.
Конфлікт Росії та України
- Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ВВС HARDtalk 12 жовтня заявив про те, що він вірить у домовленості з президентом РФ Володимиром Путіним, на базі яких Києву вдасться повернути анексований Крим і окупований Донбас.
- У Путіна у відповідь зробили заяву про те, що Росія готова вести перемовини щодо Донбасу, однак питання повернення анексованого Криму до складу України у Кремлі піднімати не мають наміру.
- 16 жовтня Зеленський побував з візитом у Туреччині, де провів зустріч з президентом Реджепом Ердоганом. Під час спільної з турецьким колегою пресконференції український президент заявив, що Анкара готова приєднатися до Кримської платформи, завдання якої - повернення окупованого півострова Україні.
- 20 жовтня під час виступу в Раді Володимир Зеленський розповів, що в перемовинах в рамках Кримської платформи також готові взяти участь Канада і Велика Британія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред