Влада прирекла українців на масове зараження ковідом у найнебезпечніший період

3 жовтня 2020, 08:22
824
Карантин в теплу пору міг пройти для країни зі значно меншими наслідками, ніж це станеться взимку.
Карантин, Київ
Пік захворювання українців припаде на осінь / зиму цього року / УНІАН

Ще в березні, коли всю країну відправили на карантин, я говорив про безглуздість цієї економічної жертви.

Не тому, що не вірив у пандемію (я якраз вірю), а тому, що будь-яка карантинна модель у вигляді соціальних та економічних обмежень повинна базуватися на інформативній епідеміологічній моделі.

А для неї потрібно що? Правильно, репрезентативна вибірка тестування, яка може сформувати адекватний прогноз в масштабах генеральної популяції.

відео дня

Простими словами: перед тим, як відправляти всю країну на карантин, потрібно було протягом декількох тижнів проводити масове тестування населення, з виявленням найбільш ризикових соціальних і географічних груп зараження.

І вже на підставі даних тестування вводити адаптивний карантин. Або не вводити.

Бездумне блокування всієї країни по суті лише відтермінувало "вирок", адже без колективного імунітету та/або масової вакцинації пандемічна хвиля неминуча.

А тепер головний санлікар Ляшка заявляє, що в Україні взагалі не було навесні-влітку ніякої "першої хвилі". Була відстрочка в часі і перша хвиля буде восени-взимку і почнеться якраз до місцевих виборів.

Ситуація складається ідіотична. Для її розуміння можна просто застосувати інструментарій банальної логіки: коли краще хворіти, влітку (тобто в період максимального зміцнення імунітету і відсутності сезонних вірусних хвороб) або восени-взимку, коли організм максимально ослаблений внаслідок психологічних та імунологічних факторів (плюс класичний сезонних грип та ГРВІ).

Виходить, що ввівши жорсткий карантин, влада прирекла українців на масове захворювання коронавірусом в найнебезпечніший, осінньо-зимовий період, коли вплив пандемії буде мультипліковано додатковими епідеміями вірусних і простудних захворювань.

Таким чином, падіння ВВП на 6% просто спустили в унітаз.

Навіть не хочеться думати, що таким чином влада:

а) намагалася приховати неминуче падіння економіки, що почалося ще до пандемії в грудні 2020 (зниження ВВП на 0,5%, вперше з 2016-го);

б) створила шлях до відступу у разі катастрофічного падіння рейтингу напередодні місцевих виборів.

З позитивного: країна переживе і це. З негативного: як пережити ідіотів ще чотири роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти