Схоже, викрадення судді Миколи Чауса в Молдові перетворюється вже в цілий багатосерійний трилер з відкритим фіналом.
Спочатку відбувається викрадення. Потім у Молдові починають шукати винних. Опозиція звинувачує у всьому українські спецслужби і президента Майю Санду, яка нібито їм допомагала.
Санду намагається зателефонувати до Києва і поговорити з Зеленським, а він не відповідає і ніби як зайнятий. Молдавські ЗМІ пишуть, що вона тричі дзвонила.
У парламенті Молдови розуміють, що ця справа пахне погано для президента, яка слабшає, і її нечисленної команди, і соціалісти з колишніми демократами оперативно створюють слідчу комісію з розслідування справи Чауса.
В опозиції вже щосили звинувачують Санду і погрожують оголосити їй імпічмент, якщо доведуть, що вона мала домовленості з Україною щодо викрадення Чауса. Вона відбивається як може.
читайте такожКулеба зізнався, чи замішана Україна у викраденні судді-втікача ЧаусаТрохи пізніше з'являється інформація про те, що слідчі органи Молдови зажадали зняти імунітет з військового аташе України в Молдові, підозрюючи його в причетності до викрадення.
А сьогодні пранкери поговорили з дружиною Чауса, яка виклала інформацію про те, що його в Молдову п'ять років тому вивозив екс-нардеп Грановський, обіцяючи швидко закрити справу в НАБУ і все порішати, а також оплачувати їм проживання в Молдові. У підсумку, щось пішло не за планом, сторони ображені.
Всі матеріали листування передані в слідчі органи Молдови.
Перед Майєю Санду виникає розтяжка: вона або підтримує розслідування і псує відносини з Україною, або не підтримує і підставляється під удар. Відчуваю, що вона вибере перше.
Разом: досягнення візиту Санду до Києва в лютому серйозно підірвані, а наші відносини з Кишиневом зараз можуть забуксувати, особливо якщо дійде аж до зміни політичної влади в результаті свіжого протистояння парламенту і президента. У такому випадку, Україна позбудеться хорошого партнера в Молдові.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред