Байден виграв у Трампа битву, але може програти війну

23 жовтня 2020, 19:01
864
Байден після дебатів має незначну перевагу перед Трампом, але вона все ще не забезпечує йому стовідсоткової перемоги.
Дебати Трампа і Байдена в Огайо
Дебати Трампа та Байдена / Getty Images

Заключні дебати Джо Байдена і Дональда Трампа, кандидатів у президенти США, виявилися напрочуд спокійними і більш змістовними, ніж попередні.

По-перше, самі кандидати себе стримували і вели себе більш чемно. По-друге, цьому сприяло і рішення щодо відключення мікрофону опонента, за рахунок чого кандидати встигли обговорити багато питань, які стояли на порядку денному дебатів.

З точки зору змісту, ні один, ні інший кандидати нічого нового не сказали - в цілому, це було повторення тез, що були озвучені минулого разу. Різниця лише у тому, що минулого разу ці тези були озвучені у вигляді криків і образ, а цього разу вони змогли сформулювати їх більш чітко. Трамп, як і раніше, звинувачував Байдена у політичній корупції і у тому, що його син нібито замішаний у сумнівних схемах у різних країнах світу, а Байден звинувачував суперника у зловживанні службовим становищем, доведенні країни до економічної кризи і загостренні ситуації з COVID-19.

відео дня

Тим не менш, на цих дебатах Байден виглядав більш впевнено і гідно у порівнянні з Трампом, всупереч тому, що про нього писали його критики-республіканці, кажучи про те, що Байден може програти саму риторику. Проте, цього не сталося.

читайте такожАмерика згнила. Попереду-майданУ той же час, позиції Трампа набагато сильніші, ніж у 2016-му році. Тому що чотири роки президентства не пройшли для нього безслідно і посилили його риторику. Чинний президент США вміє вести дебати, але його проблема у тому, що його тези не особливо за цей час змінилися і зараз він говорить практично все те ж саме, що і тоді - зробити Америку знову великою, він президент в облозі, а всі навколо вороги. Тобто Трамп посилив свою риторику і зробив її ще більш розкольницькою і провокаційною. Зокрема, він зробив центральним наратив про війну із лівими радикалами. І це робить небезпечним сприйняття цих виборів для багатьох американців, бо він не дає альтернативи американцям і серйозно розколює суспільство.

Якщо подивитися соціологію, то 53% американців також порахували, що на цих дебатах переміг Байден. При цьому офіційні рейтинги істотно не змінюються вже протягом місяця і поки що все виглядає так, що Байден має перевагу над Трампом в межах 5-10%, що не так вже й багато.

Тому говорити про його перемогу передчасно, головним чином, через низку факторів, які проявлять себе в день виборів. Це, в першу чергу, та кількість людей, яка прийде на вибори і проголосує.

читайте такожВзаємні образи і ганьба США: як пройшли дебати Трампа і БайденаЯдро електорату і демократів, і республіканців, своєї думки не змінює – вони прийдуть на вибори і проголосують. Але зараз вся суть виборів зводиться до того, що переможе той, хто зуміє мобілізувати більшу кількість людей. І для демократів ключовим буде те, чи вдалося їм активізувати проблемні групи свого електорату, які завжди були важкими на підйом - афроамериканців і молодь. Це не вдавалося ні Берні Сандерсу, коли він боровся за право бути кандидатом від Демократичної партії, ні Хілларі Клінтон. І від цього залежатиме і перемога Джо Байдена.

У будь-якому випадку, нам слід очікувати напружених виборів, оскільки інтрига присутня, розрив між кандидатами невеликий, а суспільство сильно поляризоване на тлі другої хвилі пандемії, економічної кризи і численних розмов на тему передачі Трампом влади у разі поразки.

Ілія Куса, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти