Ніж у спину: як РФ відповість Україні на участь США у Кримській платформі

2 травня 2021, 06:55оновлено 2 травня 2021, 17:10
1450
Росія може відповісти на цю ініціативу у звичній їй манері – наприклад, ще більше посилити тиск на всіх, хто не визнає факт анексії.
Україна-США
У Держдепі США заявили про готовність приєднатися до Кримської платформи / УНІАН

Заява США про готовність приєднатися до Кримської платформи явно не порадує росіян. Це для них - як черговий удар в спину за останній час від американського режиму. Але "помсти" за це очікувати не варто - Україна та США і без того увійшли до списку недружніх до РФ країн, тож для нас гірше не стане.

Те, що Росія буде це рішення всіляко засуджувати і кричати, що вона його не визнає, а питання Криму в черговий раз закрите, не викликає жодних сумнівів. Але те, що США на це зважилася – безсумнівно важлива новина для України.

Не виключено, що незабаром до платформи приєднається і Великобританія (яка вже раніше про таку можливість заявляла), і можливо, Канада. Щодо інших європейських країн я не впевнений, бо навряд чи вони захочуть псувати відносини з росіянами. Інша справа, що процес деокупації Криму їх присутність і подальша дипломатична війна з РФ жодним чином не наблизить.

відео дня

Адже Росія може відповісти на цю ініціативу у звичній їй манері – наприклад, ще більше посилити тиск на кримських татар, українців і росіян на півострові, тобто всіх, хто не визнає факт анексії. Цілком можливо, що Росія ще більше посилить кримінальну відповідальність будь-кому, хто не визнає факт "законного" приєднання Криму до РФ. Можливо навіть, що будуть навіть заочно виносити вироки громадянам іноземних держав, які заперечують факт анексії. Досі вони цього не робили, але зараз не виключено, що цим активно почне займатися СК РФ.

читайте такожНові можливості та ризики: що дасть Україні Кримська платформаКрім того, Росія вже закрила Азовське море і фактично його анексувала. І відповідь міжнародної спільноти дуже слабка, хоча, згідно з нормами морського права, потрібно було почати заарештовувати морські судна. Таке б сталося, якби Зеленський не погодився піти на зустріч Путіну і допомогти йому, оскільки був виграний Міжнародний суд по захопленим морякам і потрібно було довести справу до кінця, внаслідок чого судна б і почали зараз заарештовувати по всьому світу.

Тому Росія вже нам відповіла, бо перекриття трьох морських районів загрожує Україні обваленням судноплавства і забороною кораблям під українським або іноземним прапорами (за винятком тих, що йдуть в російські порти) заходити в Азовське море, фактично оголосивши його своїм.

Що ж стосується вторгнення на південь України, то загроза, звичайно, зберігається, але поки вона незначна. Однак Росія, зважаючи на кількість військ у Криму залишає це питання відкритим - за певних обставин таке вторгнення все ж може початися.

Тарас Березовець, директор компанії Berta Communications, співзасновник Українського інституту майбутнього, політтехнолог, спеціально для Главреда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти