Білоруси демонструють вражаючі протести, проте вони наївні у своєму бажанні скинути Лукашенка мирним, безкровним або, як деякі лідери опозиції кажуть, "строго правовим шляхом". Це все, звичайно, романтична утопія. Неможливо мирним і тим більше правовим шляхом ліквідувати фашистський режим, які самі білоруси за 26 років добровільно створили у себе в країні. Батько, озброївшись автоматом, красномовно показав білорусам і всьому світу, що швидше втопить всю країну в крові, ніж добровільно віддасть владу
Фашистський режим можна знести тільки насильницьким шляхом за допомогою збройного повстання, тому що при фашизмі відсутнє ПРАВО, як таке. Якщо вже народ допустив у себе фашизм, то іншого шляху вже немає. Саме так остаточно колись знесуть режим Лукашенка. Саме так знесуть колись і Путіна.
Але невже режим Лукашенка - це фашизм?
Абсолютно вірно. Точно також, як і режим Путіна. А відносини батька і національного лідера російського світу в чомусь нагадували відносини Муссоліні і Гітлера і навіть зараз нагадують той період, коли Гітлер змушений був за допомогою Скорценні звільняти Дуче в 1943 р. Відносини фашистських лідерів - це завжди строго по діалектиці Гегеля: єдність і боротьба протилежностей. Путін і Бацька ненавидять один одного, але змушені підтримувати і рятувати один одного.
читайте такожПутін смертельно наляканий протестами в БілорусіПримітно, що всі фашистські лідери люблять звинувачувати своїх супротивників в... фашизмі. Всі пропутінські ЗМІ постійно звинувачують Україну в тому, що там до влади прийшли фашисти. А Лукашенко зараз на всіх своїх нарадах з силовиками і зустрічах з трудовими колективами заявляє, що до влади в Білорусі рвуться фашисти. Це три нещасних тітки, які трясуться від страху і пропонують провести нові вибори, "в яких Олександр Григорович може знову взяти участь"!
Але що ж таке фашизм?
Насправді питання досить заплутане і в політології існує кілька десятків визначень фашизму. А в Росії, Україні та Білорусі фашизм ще стійко асоціюється з гітлерівським нацизмом і геноцидом, тому багато хто з готовністю намагається наклеїти ярлик.
Якщо коротко, то фашизм - це релігія держави. Це така ідеологія, яка заявляє, що всі проблеми суспільства і людини вирішить всесильна держава. Для цього вся нація повинна об'єднатися в ім'я побудови такої наддержави. Фашизм зводить приватне життя і приватний бізнес до мінімуму.
Фашизм заявляє, що в такій державі не може бути ніякого плюралізму, ніякої внутрішньополітичної боротьби, не може бути ніяких КЛАСІВ, ніяких політичних партій, крім однієї. Всякі вибори і демократія скасовуються як буржуазна химера, і вся нація об'єднується навколо свого вождя (фюрера, дуче, генсека, батька народів, національного лідера, лідера джамахірії і т.д.), який уособлює і реалізує волю всієї нації.
І найголовніше. Для фашизму характерне об'єднання нації навколо якихось ворогів, - внутрішніх або зовнішніх, але найчастіше проти тих і інших. Ворогами можуть бути хто завгодно. Це процес досить випадковий, на кого фюрери вкажуть, той і стане ворогом.
Отже, базові поняття фашизму - це вождь, тотальна держава, превалювання державної власності, умовна приватна власність, нація та її вороги.
читайте такожТрагедія Іловайська показала, що Путін готовий піти на що завгодноВся економіка підпорядкована державним інтересам, ринку практично немає. Основою всього стає державне планування і держзамовлення. Держава гарантує загальну зайнятість і переслідує дармоїдів. Вся економіка починає працювати як одна велика корпорація. Звідси знаменитий корпоративізм фашизму. При фашизмі класовий поділ суспільства скасовується і замінюється солідарністю всіх людей, незалежно від їх матеріального статусу. Солідарністю навколо ідеї спільної нації і могутньої держави.
Фашистський тип економіки неминуче призводить до мілітаризації. Тому що загальну зайнятість найлегше забезпечити саме військовими замовленнями. Ну а якщо озброєння багато, і є ще вороги нації, то війна стає майже неминучою. Саме тому путінська Росія загрузла у військових конфліктах. Мілітаризація економіки перекручує суспільну свідомість і культивує у людей агресію.
Якщо подивитися об'єктивно і неупереджено, то доводиться визнати, що політичні режими Білорусі і Росії - це сучасні неофашистські режими, що імітують демократію. Причому, в Білорусі реалізований майже класичний жорсткий варіант фашизму, а в Росії - м'якше, але там, схоже, посилення режиму ще попереду.
Білорусів і росіян відверто шкода. Як вони будуть виходити зі своїх фашистських режимів незрозуміло. Ситуація зайшла вже далеко і без великої крові вже не обійтися.
А бідним білорусам спочатку доведеться знести батька, а потім ще й відбитися від Путіна?
Чи впораються? Без допомоги Заходу, звичайно, ні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред