Десь в квітучому середземноморському басейні загубилося острівне королівство Розас, яким недбало, але міцно рулить лощений красень і король-чаклун Магніфіко (Кріс Пайн). І все добре - процвітання, успіх і всякі приємності. Але він ввів дивну традицію - кожен житель острова на повноліття повинен віддати Магніфіко своє потаємне бажання. А вже король-то зобов'язується його втілити в дійсність. Але коли до нього приходить найматися в учениці мулатка з ластовинням та дредами Аша (Аріана Дебос) - з'ясовується, що все йде не все так райдужно. А тут ще золотком падає з неба зірка - і стає зрозуміло, що королівство потрібно рятувати від великих магічних неприємностей.
Свій столітній ювілей студія імені Уолта Діснея зустрічає на піку могутності - в першу чергу, фінансового. Старий Уолт, звичайно, був дуже амбітним бізнесменом, але навряд чи він навіть в найсолодших снах міг уявити, що його студія стане мегакорпорацією і їй натурально буде належати половина Голлівуду (особливо ясно це стало кілька років тому, коли "Дісней" зжер іншого кіногіганта - студію "20 століття Фокс").
Але ось з творчої точки зору - все не так однозначно і успішно. Після того, як з "Тарзаном" в 1999 році скінчився так званий "Ренесанс Діснея" - і, загалом-то, скінчилася епоха мальованої анімації у великому кіно - корпорації вдалося увійти в нову, комп'ютерну епоху тільки завдяки, за великим рахунком, покупці"Піксара". Власні ж 3D-проєкти "Діснея" були, скоріше, тільки приводами запускати нові партії іграшок з їх персонажами на відкривати нові атракціони в "Діснейленді". При цьому не можна сказати, що мультфільми виходили неякісні - просто в основному експлуатували старі ідеї, сюжетні схеми і так далі (хіба що іноді дивуючи незамиленим сеттингом - як, наприклад, в "Моані" або в "Енканто"). А деякі класичні проєкти типу "Красуні і чудовиська" і "Аладдіна" перезнімалися в кіно мало не покадрово. Але маркетингова могутність "Діснея" в 2010-х роках така, що ці проєкти незмінно окупалися.
Але минулого року "Дісней" отримав досить болісній удар. Амбітний проєкт "Незвичайний світ "(зроблений в дусі "стімпанк" зустрічає Жюля Верна) провалився з тріском. І, мабуть, стало зрозуміло, що в рік століття студії потрібно випустити щось таке, що буде максимально схоже на старі-добрі мультфільми "Діснея" (з невеликими поступками часу типу расової різноманітності і дуже активними жіночими персонажами).
Власне, "Бажання" - діснеївський мульт як з Палати мір і ваг (без серйозних експериментів і відгалужень). Все яскраво, красиво, з нехитрими жартами, танцями і піснями в бродвейському стилі (правда, по частині пам'ятних мотивів і приспівів діснеївської класики типу Under the sea сильно поступаються), що говорять милими тваринами і незмінним хепі-ендом.
Тому скажемо, що всіх, хто фанатіє від "діснеївського формату" або просто хоче з дитиною у вихідний день провести пару годин в напівтемряві кінозалу, "бажання" - хороший вибір
Дивіться на відео трейлер фільму "Бажання":
Інші тексти про кіно:
- Нова сила кицьок: рецензія на мультфільм "Кіт у чоботях 2"
- "Тихо грає на сопілці, під яку кружляє Земля": рецензія на мультфільм "Мавка: Лісова пісня"
- Supermassive black hole: рецензія на мультфільм "Людина-павук: крізь Всесвіт"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред