Десь в українській глибинці, далеко від фронту, в одному селі, що пашить життям, живе дід Забіяка(Станіслав Боклан). Він у минулому - радянський інженер "на сотню рублів", який займався ракетами. І зараз він одержимий ідеєю зібрати нову ракету і бахнути - та так, щоб увесь Кремль у труху. На Великдень до нього збирається численна родина: старша донька (Олеся Жураковська) - поважна матрона і бізнес-вумен рубенсівських статей, молодша донька(Дар'я Легейда) - розбитна кучерява матір-одиначка з непосидючим сином(Михайло Полянський), молодший син(Володимир Гладкий) - з вигляду бравий матрос торговельного флоту(Володимир Гладкий). Усе сімейство темпераментне і має безліч претензій одне до одного. Загалом, буде як завгодно, але тільки не нудно.
Українське кіновиробництво зі зрозумілих причин перебуває зараз у стані, близькому до летаргічного сну, але все ж іноді, на щастя, подає ознаки життя. І навіть в умовах війни примудряється видавати "на-гора" нові стрічки. Щоправда, як правило, вони зняті ще до фатальної дати 24.02.2022, але є й винятки. Зовсім нещодавно вийшов дуже незвичайний за формою скрінлайф-трилер "Залишайся онлайн", а тепер настала черга "Крашанки" - зробленої в значно більш традиційному форматі телекомедії.
Щоправда, повітря і простору в цьому фільмі набагато більше, ніж зазвичай (а саме від його нестачі, чого гріха таїти, часто страждає українське кіно). І кіно трохи забарвлене в трагікомічні тони - але дуже акуратно, щоб не розбурхати нерви й так неабияк розбурханому глядачеві. Взагалі, гра акторів у "Крашанці" чимось невловимо нагадує італійську "комедію дель арте" - і не тільки середземноморським загостренням пристрастей, а й тим, що ледь накреслені сценаристом характери своїх персонажів актори явно явно домальовували вже на зйомках імпровізацією. Благо актори зібралися дуже досвідчені й добре відчувають - і матеріал, і партнерів. Кастинг - взагалі дуже сильний бік цього фільму. І часом шкода, що деяким колоритним персонажам не вистачає хронометражу, щоб розкритися повністю.
Підсумовуючи, у творців "Крашанки" вийшло зняти фільм, у якому водночас і пульсує нерв часу, і який водночас допомагає глядачеві на півтори години відключитися від реальності та ледве-ледве послабити свої нерви, натягнуті наче струни.
Дивіться на відео трейлер фільму "Крашанка"
Вас може зацікавити таке:
- Тут у пустелі нишпорить Шай-Хулуд: рецензія на фільм "Дюна: Частина друга"
- "Він і пісні може співати, і кататися майстер": рецензія на фільм "Я, "Побєда" і Берлін"
- Годзілліада і КінКонгдіссея: рецензія на фільм "Годзілла і Конг: Нова Імперія"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред