У кінці серпня в самому розпалі сезон консервування овочів на зиму. Главред розбирався, як правильно стерилізувати банки, аби довше зберегти салати і компоти.
Як стерилізувати банки оцтом
За словами експертів, стерилізувати банки за допомогою оцту практично і економно, адже кислота допомагає знищити мікроби тари перед закочуванням. Для отримання відмінного результату слід використовувати розчин 70% - він знищує всі мікроорганізми, в тому числі і палички туберкульозу.
Алгоритм стерилізації тари за допомогою оцтової кислоти:
- налити в чисті банки холодну воду, додати 6 столових ложок оцту
- закрити банки кришкою і безперервно струшувати протягом 20 секунд
- відкрити тару і перелити розчин в інші банки, після цього повторити процедуру струшування
- знезаражені таким чином банки залишити сушити обов'язково догори дном.
Як стерилізувати банки без кип'ятіння
Також стерилізувати банки для консервації без кип'ятіння можна за допомогою духовки. Для цього, завантажити на решітку банки денцем догори і залишити їх на 10-20 хвилин при температурі близько 120 градусів. Порада - при перепаді температур скло запросто може лопнути, тому акуратно діставайте їх із духовки за допомогою рушника і дайте трохи перед цим охолонути.
Знезаразити тару можна й за допомогою мікрохвильовки. Поставте максимальну потужність і запустіть таймер на 5 хвилин. Вада в банках обов'язково має закипіти, а тара – вкритися великими краплями. Після цієї процедури треба злити воду, поставити тару в чисте сухе місце шийкою вниз і гарненько просушити.
Крім мікрохвильовки для знезараження банок можна використовувати й мультиварку.
Як обробити банки без стерилізації
Тим господиням, які не люблять стерилізувати банки за допомогою пари підійде наступний спосіб – гарненько промийте тару, налийте в кожну банку окріп, дайте трохи постояти і злийте воду. Все, стерильний посуд готовий, можна сміливо заготовляти в ньому варення і салати на зиму.
Також допустимо стерилізувати банки вже закритими, але в цьому випадку наповнювати їх потрібно так, аби верхній шар заготовок не торкався до кришки тари і не діставав до верху банки як мінімум на півтора сантиметра, інакше під час стерилізації може зірватися кришка або навіть лопнути тара.
Перед стерилізацією досвідчені господині рекомендують ретельно вимивати банки, але ні в якому разі не миючими засобами, адже їх досить складно змити до кінця. Сміливо використовуйте під час миття гірчицю, харчову соду, звичайне господарське мило.
Читайте також:
- Чим небезпечна домашня консервація-відповідь лікаря
- Новий символ стійкості: банки з консервацією єдині вціліли в зруйнованому окупантами будинку
- Можна навіть в мікрохвильовці: 3 способи стерилізації банок для консервації
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред