Якщо ви збиралися готувати котлети чи будь-яку іншу страву з фаршу, але приготування затягнулося, і фарш простояв уже кілька днів або більше, то варто перевірити його на наявність ознак псування. Також є певні ознаки, на які варто звертати увагу, коли ви купуєте фарш у магазині. Така пильність точно буде незайвою – вона захистить від нанесення шкоди вашому здоров’ю від несвіжого продукту.
Радимо також прочитати наступний матеріал: Як сказати українською "ни в коем случае": мовознавець здивував відповіддю
Отже, на які основні ознаки варто звертати увагу, щоб зрозуміти, що готовий фарш зіпсований?
1. Колір
Перше, на що варто звернути увагу – це колір. У свіжого курячого і свинячого фаршу колір буде ніжно-рожевим, а у фаршу з яловичини та баранини – темно-червоним. А от якщо колір уже став сірим або землистим – це яскрава ознака того, що вживати такий продукт уже не варто. Також на несвіжість може вказувати жовтий колір, адже у разі тривалого зберігання жовтим стає жир у продукті.
2. Зовнішній вигляд
Також варто оцінити, як загалом виглядає фарш. Якщо продукт свіжий і якісний, то він матиме блискучу і трішки вологу поверхню. А якщо ви бачите, що зверху утворилася кірочка, то це може вказувати на те, що фарш довго лежав без упаковки.
3. Консистенція
Вона залежить від того, з якого саме виду м’яса був приготовлений фарш. Так, якщо це курячий чи індичий фарш, то він буде більш рідким, ніж той, який приготовлений зі свинини, яловичини або баранини. Якщо консистенція продукту неоднорідна, а на дні упаковки видніється рідина, то цей фарш може бути зіпсованим.
4. Запах
Якщо продукт свіжий, то у нього не буде яскравого аромату – лише відчуватиметься слабкий запах сирого м’яса. Якщо ж ви відчуваєте від фаршу кислий, тухлий або інший різкий неприємний запах, то це може бути ознакою псування продукту.
Вас також може зацікавити:
- 5 хвилин, щоб забути про набряки: ліфтинг-масаж обличчя, який можна зробити самостійно
- Як сказати українською "куй железо, пока гарячо": Авраменко назвав цікаві відповідники
- Лише геній знайде ключ у лісі за 7 секунд: надзвичайна оптична ілюзія
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред