Про що ви дізнаєтесь:
- Причини запотівання окулярів
- Як виготовити антифог, який допоможе і з лінзами окулярів, і зі склом автомобіля, своїми руками
Ті люди, що носять окуляри як допоміжний засіб для встановлення зорового контакту з навколишнім середовищем, а не як один із стильних аксесуарів, знають про те, що лінзи мають властивість пітніти при перепадах температури. Тому, головною проблемою для цих людей є: чим намастити окуляри, щоб не запотівали.
Чому запотівають окуляри, коли після морозу входити у тепле приміщення
За законами фізики, лінзи запотівають при температурі +5-10 градусів на вулиці. Цей факт говорить про те, що для процесу запотівання сильний "мінус" не потрібний.
Причини запотівання окулярів
- Перепад температур. Утворюється конденсат, коли тепле повітря осідає на холодних лінзах.
- Самостійне запотівання. Холодне вуличне повітря зустрічається з теплим повітрям з вашого рота – лінза покривається пеленою пару.
- Туман. Високий рівень вологості повітря провокує утворення конденсату на лінзах навіть на вулиці.
Антифог своїми руками – прості речі, які завжди під рукою
На каналі NKey Swim блогер розповідає, якими лайфхаками користується сам від запотівання окулярів та чим краще намастити окуляри, щоб вони не запотівали. Найкращим і найкориснішими лайфхаком автор відео вважає звичайний шампунь або гель для душу. Проте, він відзначає, що вони повинні бути не м’ятними, оскільки це може пошкодити очі. Блогер просто бере каплю шампуні на сухі окуляри і ретельно розтирає їх по склу, але існує ще один метод. Шампунь (або гель для душу) розвести з водою у співвідношенні 1:1, змочити у розчинні, який отримали ганчірку і протерти нею лінзи. Дати їм висохнути і знову протерти.
Тверде мило
Ще один засіб, який допоможе уникнути запотівання окулярів - тверде мило. Ним потрібно намилити лінзи з обох сторін і протерти м’якою тканинною ганчіркою.
Зубна паста
Невелику кількість зубної пасти потрібно нанести на лінзи, ретельно розтерти, насухо витерти ганчіркою, щоб не залишилось розводів.
Гліцерин
Такий засіб, як гліцерин можна придбати у будь-якій аптеці і коштує він недорого. Гліцерин потрібно налити в посудину і трохи його підігріти. Потім змочити в ньому ганчірку і витерти лінзи з обох сторін. Дати висохнути. Після висихання відполірувати лінзи за допомогою ганчірки з мікрофібри. За такою ж технологією можна використовувати звичайне рідке мило.
Вищеперечислені копійчані засоби можуть підійти і для тих автомобілістів, які задаються питанням як зробити антифог своїми руками і чим краще намастити скло, щоб воно не запотівало.
Всі засоби будуть ефективними і при використанні їх від запотівання скла автомобіля.
Але водії радять крім рідкого мила, шампуню, гліцерину радять ще два засоби, які гарно справляються з цією проблемою.
Використання WD-40 від запотівання скла
ВД-40 досить популярний засіб і є в багажнику кожного автомобіліста. Якщо його розпорошити і ретельно розтерти по склу, то волога на склі більше збиратися не буде, або ж інтенсивність її скупчення значно зменшиться. Недолік: характерний запах в салоні, можливість пошкодження пластику та гуми, оскільки склад засобу може розм’якшувати гуму.
Гель або піна для бриття
Гель або піна для бриття – один із найкращих засобів антизапотівників, які можна зробити своїми руками. Для нанесення необхідно підготувати паперові рушники, на які вичавлюють гель чи піна, далі засіб розтирають по склу. Потім необхідно взяти сухий, чистий рушник і скло протерти до відновлення прозорості. Крім того, піна не завдає шкоди гумі та пластику і дозволяє надовго позбутися запотівання скла автомобіля.
Вас може зацікавити:
- Бруду більше не буде: засіб для чищення плитки у ванній – коштує копійки
- Як варити яйця щоб не тріскалися: несподівана відповідь просто вражає наповал
- Холодильник прослужить довгі роки: як швидко його полагодити якщо не морозить
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред