
Коротко:
- Куди зникають звичні птахи та звідки прилітають нові
- Як війна і хімія змінюють світ птахів у нашій країні
В Україні стрімко зменшується кількість горобців - птахів, які є природними борцями з шкідниками на полях і в лісах. Водночас в різних регіонах країни з’являються екзотичні пернаті. Так, у Чернівцях помічені зелені папуги Крамера, а неподалік від Одеси, навіть рожеві фламінго. Про це розповів орнітолог і кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко в інтерв’ю для РБК-Україна, пише Главред.
За його словами, в Україні зареєстровано 454 види птахів із близько 540–560, що мешкають у Європі загалом. Але саме скорочення популяції дрібних птахів, зокрема горобців, викликає серйозне занепокоєння у вчених.
"Дрібні птахи — найефективніший природний регулятор чисельності комах", — зазначив учений.
У якості прикладу вчений навів історію з Китаю 1950-х років, коли влада знищила горобців, що призвело до неконтрольованого розмноження шкідників і змусило закуповувати птахів за кордоном.
Причини зникнення горобців:
- Використання хімікатів в агросекторі. Оброблене пестицидами зерно, зокрема протруєна пшениця, є токсичним для птахів.
- Сучасна забудова. Багатоповерхівки без щілин і виступів не дають змоги гніздитися ластівкам і серпокрильцям.
- Війна. Через бойові дії багато видів залишають зони небезпеки, а деякі намагаються пристосуватись до руїн. Особливо сильно постраждали водоплавні птахи: качки, чаплі, кулики.
Особливе занепокоєння викликає доля рідкісних видів, наприклад яструба коротконогого, який раніше гніздився лише в Луганській області. Через війну немає інформації про його подальше виживання.
Також раніше розповідалося, що в Україні виявили унікальних та рідкісних птахів.
Більше цікавих новин:
- Улюбленці всіх: ТОП-4 дати народження, які наділяють людей магнетизмом
- В Україні розбирають, як гарячі пиріжки: ТОП-5 найбюджетніших моделей авто з США
- Невидимі загрози вживаного одягу: як правильно прати речі з секонд-хенду
Про джерело: РБК-Україна
РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред