Топ-10 правил етикету, які ми порушуємо і навіть не здогадуємося про це

9 листопада 2024, 09:33оновлено 9 листопада, 14:21
14538
Якщо дотримуватися основних правил етикету, то враження про вас завжди буде чудовим.
Правила етикету
Правила етикету є відображенням розвитку суспільства / Колаж: Главред, фото: pixabay.com

Ви дізнаєтеся:

  • Які правила етикету ви, найімовірніше, порушуєте
  • Як потрібно робити, щоб дотримуватися етикету

Правила етикету - це певні норми поведінки, які є відображенням розвитку суспільства і кожної конкретної людини. Деякі з них застаріли, багато - змінилися з часом, але є й такі, які ми порушуємо щодня, але навіть не помічаємо цього.

1. Столовий етикет дуже складний, особливо якщо йдеться про банкет зі зміною страв і великою кількістю приборів. Але навіть під час більш скоромного застілля ми ризикуємо порушити етикет, розрізавши ножем усю їжу на тарілці одразу. За словами експертів, за раз можна різати лише один шматок їжі.

відео дня

Таким чином, коли вам принесуть м'ясо або рибу, не потрібно її всю нарізати в тарілці. Необхідно відрізати шматочок і з'їсти, а лише потім відрізати наступний, оскільки нарізана їжа швидше остигає і втрачає свої смакові якості.

До слова, чи знаєте ви, що існують два способи користуватися ножем і виделкою? У чому їхня відмінність читайте в матеріалі: Як правильно їсти за допомогою ножа і виделки - американський та європейський способи.

2. Багато хто вважає, що якщо ви встаєте з-за столу, то серветку потрібно акуратно скласти і покласти зліва від тарілки. У принципі, це правильний спосіб.

Однак, деякі експерти з етикету кажуть, що найправильніше, що можна зробити, - це акуратно скласти серветку і покласти її на стілець.

3. Кричуще порушення етикету, яке трапляється доволі часто, відбувається в ресторані, коли гість свистить, кричить або махає рукою, щоб покликати офіціанта.

Що потрібно робити за правилами етикету? Просто люб'язно встановіть зоровий контакт, і він підійде до вас у наступний зручний момент.

4. Не варто оголошувати, що ви збираєтеся до туалету, якщо ви сидите, наприклад, на зборах або в компанії друзів. Просто скажіть, що вам потрібно відійти на хвилинку, а потім поверніться.

5. У багатьох країнах світу вважається великою помилкою показувати вказівним пальцем на що-небудь.

Якщо вам потрібно вказати напрямок або на іншу людину, використовуйте жест відкритої долоні.

6. Не затримуйтеся з відповіддю на запрошення. Після його отримання у вас є 24 години, щоб підтвердити свою участь або відмовитися від неї. Якщо ви не впевнені у своїх планах, то повідомте господаря, що ви отримали запрошення, але зможете прийти, якщо графік це дозволить. Тягнути з відмовою або згодою до останнього моменту вважається непристойним.

7. Якщо ви спілкуєтеся з людиною, намагайтеся менше дивитися на всі боки. Ніщо не говорить "Я не хочу бути тут" так, як блукаючі очі.

Намагайтеся підтримувати зоровий контакт зі співрозмовником. Не бути залученим у розмову є одним із найгірших порушень етикету.

8. У наш час більшість із нас користуються електронною поштою або різними месенджерами, але якщо тема обговорення дуже важлива або делікатна, то краще домовитися про особисту зустріч або хоча б поспілкуватися телефоном.

9. Ми занадто багато подробиць свого особистого життя публікуємо в соцмережах. Ваш акаунт у Facebook, Twitter або Instagram належить вам і, в принципі, це ваша справа, що про себе розповідати, а що - ні. Але пам'ятайте, що ваша сторінка в соцмережі може справити вирішальне враження, коли справа стосується пошуку роботи або особистого життя.

10. Ви носите сумку не на тому плечі. Сумка завжди має бути на лівому плечі або в лівій руці. Так права рука буде вільна для рукостискань.

Що таке етикет

Термін "етикет" має французьке коріння (étiquette - етикетка, напис).

По суті це звід норм і правил поведінки людини в суспільстві, норми тактовності та ввічливості.

Знання чи незнання етикету свідчить про загальний культурний рівень, вихованість і освіченість людини та про ставлення її до себе й оточуючих.

Види етикету:

  • державний (придворний);
  • дипломатичний;
  • військовий;
  • релігійний;
  • загальногромадянський.

Загальногромадянський етикет має кілька підвидів: діловий, світський, столовий, обрядовий тощо. Столовий етикет є одним із найважливіших.

Раніше Главред писав, як з першого погляду справити незабутнє враження. Річ у тім, що перше враження - найважливіше. Психологи стверджують, що у 85 випадках зі 100 люди будують своє враження від першого знайомства з людиною за її зовнішнім виглядом. І змінити це враження надалі досить важко.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти