StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Такого ви ще не чули: що в українській мові означає слово "блават"

1 серпня 2023, 21:23оновлено 2 серпня 2023, 22:15
47838
В українській мові є декілька значень слова "блават". Вони вас точно здивують.
Авраменко
Що означає слово блават в українській мові / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео

Українці намагаються вдосконалити свою українську мову та довести це до ідеалу. В українській мові є дуже слова, які більшість українці навіть не чули. Вони дійсно зроблять мову чистішою та цікавою.

Якщо ви будете використовувати ці слова, то помітите, що багато людей проситимуть вас пояснити, що ж вони означають. Однак згодом ви помітите, як оточуючі також почнуть їх вимовляти. Це позбавить українську мову від значної кількості русизмів.

Якщо вам подобаються такі матеріали, то пропонуємо вам прочитати такий: Хто такий "мазур" і звідки пішло таке прізвище: Авраменко дав несподівану відповідь.

Одним з таких цікавих слів є блават. Про його значення в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів відомий український мовознавець Олександр Авраменко.

"Блават - це одна з назв польової блакитної квітки волошки", - пояснює Авраменко

Блаватом ще називають шовкову тканину.

Дивіться відео про те, що таке "блават" в українській мові:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як сказати українською "насильно мил не будешь". В українській мові є одразу кілька дуже цікавих виразів, якими легко можна замінити російський вислів.

Також мовознавець пояснив, як правильно варити каву чи заварювати. Тут все залежить від процесу приготування кави, тому правильно казати і так, і так.

Вас також зацікавить:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти