То все ж таки "гумка" чи "резинка": вчителька назвала одну з найпоширеніших помилок

25 липня 2025, 04:35
314
Багато українців навіть не здогадуються, яку помилку роблять під час вживання цих слів.
Резинка, Светлана Чернышева
Як правильно - "гумка" чи "резинка"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін з відео

Ви дізнаєтеся:

  • Як правильно казати – "гумка" чи "резинка"
  • Яку відмінність мають ці дві назви
  • Які предмети позначаються такими словами

Більшість українців хоча б раз у житті чули в українській мові такі слова, як "гумка" і "резинка". Але досить часто можна почути, як під час вживання цих слів деякі люди роблять серйозну помилку.

Помилка полягає у тому, що ці слова часто вживають як синоніми, не розуміючи, що насправді вони позначають зовсім різні предмети.

відео дня

Як не плутати ці слова і які саме предмети можна називати словом "гумка", а які – словом "резинка", пояснила вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

"Повністю підтримую редакторку Ольгу Васильєву, яка радить розрізняти назви цих предметів. Резинка – це тасьма, яка тягнеться і те, чим дівчатка зав'язують волосся. А є три предмети, які називаються "гумка": гумка для стирання простого олівця, гумка жувальна і гумка для грошей", – пояснила вчителька.

Дивіться відео про те, як правильно - "гумка" чи "резинка":

Раніше Главред розповідав про те, як сказати "эхо" українською – багато хто буде здивований. В українській мові неправильно казати слово "ехо" – його потрібно замінити на правильний варіант.

Також раніше ми розповідали, чому не можна казати "страховка" і "парковка" і якими словами їх потрібно замінити. Насправді не варто використовувати такі слова – їх потрібно замінити на правильні варіанти.

Вас також може зацікавити:

Про персону: Світлана Чернишова

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти