"Сковорода" чи "пательня" – як правильно українською: якої помилки не варто робити

13 липня 2025, 05:25
736
Досить часто під час вживання цих слів багато людей роблять одну поширену помилку.
Сковородка, Светлана Чернышева
Як правильно українською - "сковорода" чи "пательня"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін з відео

Ви дізнаєтеся:

  • Як правильно казати – "сковорода" чи "пательня"
  • Якої помилки варто уникати

Під час вживання слів "сковорода" і "пательня" думки українців досить часто розділяються – одні вважають, що перше з цих слів не є українським, і тому його потрібно уникати, інші ж навпаки уникають другого з цих слів.

Крапку у цьому питання поставила вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

відео дня

"А чи знаєте ви такого українського філософа, поета, байкаря Григорія Пательню? Не знаєте? Знаєте Григорія Сковороду? Так-от, якщо вам хочеться сказати, що "сковорода" – не українське слово, зазираємо в словник, і там написано, що "сковорода" – це кругла кухонна посудина для смаження", – пояснила вона.

Також вчителька зазначила, що "пательня" – це синонім слова "сковорода". При цьому "пательня" – діалектне слово.

У Академічному тлумачному словнику української мови (СУМ) наводиться таке визначення слова "сковорода" – "неглибокий круглий посуд, в якому смажать їжу". При цьому вказується, що синонімами цього слова є слова "сковорідка" і "пательня".

Дивіться відео про те, як правильно українською - "сковорода" чи "пательня":

Раніше Главред розповідав про те, як сказати "эхо" українською – багато хто буде здивований. В українській мові неправильно казати слово "ехо" – його потрібно замінити на правильний варіант.

Також раніше ми розповідали, чому не можна казати "страховка" і "парковка" і якими словами їх потрібно замінити. Насправді не варто використовувати такі слова – їх потрібно замінити на правильні варіанти.

Вас також може зацікавити:

Про персону: Світлана Чернишова

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти