Швейцарські вчені винайшли абсолютно новий вид шоколаду, який виготовлений з "какао-желе". У новому рецепті використовується більше какао-бобів, що робить його більш здоровим та екологічно чистим, повідомляє New Atlas.
Варто підкреслити, що зазвичай шоколад виготовляється з какао-бобів, змішаних з невеликою кількістю м'якоті, яка утримує їх у центрі плоду. Потім цю какао-масу змішують з цукром, сухим молоком та іншими інгредієнтами, залежно від того, наскільки темним є шоколад. Але, звісно, додавання великої кількості цукру означає, що шоколад не є особливо здоровою закускою, а екологічні та економічні проблеми вказують на те, що ми можемо зіткнутися з глобальним дефіцитом шоколаду.
Однак, новий рецепт шоколаду від дослідників з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха потенційно може вирішити ці проблеми. Ключовим моментом є використання більшої кількості матеріалів з какао-бобів, які зазвичай викидаються, включаючи більшу частину м'якоті, а також внутрішню оболонку лушпиння. Все це змішується для отримання так званого "какао-желе", яке є настільки солодким, що може замінити цукрову пудру в більшості рецептів шоколаду.
Щоб знайти правильну концентрацію, знадобилося багато спроб і помилок. Зрештою, команда зупинилася на рецептурі, яка може містити до 20% какао-желе, що за результатами сліпих дегустацій, проведених з групою кваліфікованих експертів, має хороший смак, подібний до існуючого чорного шоколаду.
Отриманий шоколад також містив на 20% більше клітковини і на 30% менше насичених жирів, ніж середньостатистичний європейський чорний шоколад. Це може призвести до того, що шоколад стане менш шкідливим для здоров'я.
Однак, перш ніж желейний шоколад з какао-плодів потрапить на полиці супермаркетів, необхідні інфраструктурні зміни, щоб виробники шоколаду мали можливість інтегрувати його у свої робочі процеси.
Що відомо про шоколад?
Шоколад — клас продуктів харчування, переважно кондитерських виробів, що виготовляються з використанням плодів какао. Шоколад багатий на алкалоїди, такі як теобромін і фенетиламін, що визначають його фізіологічну дію на організм людини. Зокрема шоколад впливає на рівень серотоніну, а за деякими даними, він може знижувати кров'яний тиск. Чорний шоколад, найбагатший на продукти какао, зараз активно рекламується як джерело антиоксидантів, що можуть позитивно впливати на здоров'я, пише Вікіпедія.
Читайте також:
- Персики, шоколад та навіть мед: список продуктів, які не можна зберігати в холодильнику
- Отрута в чистому вигляді: чому собакам не можна їсти морозиво і шоколад
- Шоколад зацвів: чи можна їсти шоколад з білим нальотом
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред