Кухарі закликали не варити картоплю у воді — в чому причина і яка альтернатива

18 травня 2025, 15:51
671
Кулінарні експерти закликають відмовитися від варіння картоплі у воді, адже це позбавляє пюре смаку, текстури та головного інгредієнта — крохмалю.
Кухарі закликали не варити картоплю у воді — в чому причина і яка альтернатива
Кухарі закликали не варити картоплю у воді — в чому причина / Колаж Главред, фото: скріншоти із відео

Про що йдеться у матеріалі:

  • Як приготувати пюре
  • Оригінальні рецепти пюре
  • Чому додають молоко до пюре

Звична кулінарна порада "відварити картоплю у воді" може виявитися помилковою, принаймні якщо ви хочете приготувати справді шовковисте і кремове пюре. Провідні кухарі закликають змінити підхід до приготування картоплі — і ось чому.

Главред з'ясував, як правильно варити картоплю.

Чому не можна варити картоплю у воді

За словами Розмарі Гілл, директорки кулінарної школи Milk Street у Бостоні, варіння картоплі у воді — неефективне з погляду збереження її корисних і смакових якостей.

"Ми варимо картопляне пюре на молоці, а не на воді. І ось чому. Картопля схожа на макарони. Вона виділяє крохмаль у рідину, в якій вариться. І він стає рідким золотом, що дозволяє нам отримати пишне, шовковисте, кремове пюре", — пояснює вона.

Дивіться відео про секрет ідеального пюре:

@177milkstreet Simmer your mashed potatoes in milk, not water! Potatoes are like pasta, in that they leach starches into their cooking liquid. In the case of pasta, you want to reserve some of that liquid to give sauce a luscious shine and bind it to the noodles. In mashed potatoes, cooking in milk, and preserving that starchy liquid, gives your potatoes a natural creaminess and allows you to skip the weighty heavy cream. #MilkStreetCookingSchool director Rosie Gill demonstrates. #milkstreet#milkstreetrecipes#milkstreetsides#sidesrecipes#thanksgiving#thanksgivingrecipes#potatoes#potatorecipes#mashedpotatoes#mashedpotatorecipes#vegetables#milkstreetrecipes#holiday#holidayrecipes#food#cooking#easyrecipes♬ original sound - Milk Street

За класичної методики, після варіння картоплю зціджують і зливають воду. Але з нею в каналізацію йде і головна цінність — крохмаль, який відповідає за текстуру.

"Коли ви виливаєте воду, в якій варите картоплю, ви викидаєте весь крохмаль у каналізацію. Таким чином, ви витрачаєте його даремно", — додає Гілл.

Замість цього вона пропонує варити картоплю прямо у молоці, яке і замінює жирні вершки та одночасно зберігає весь виділений крохмаль. Потім картоплю просто розминають у тій же каструлі.

"Ми просто розім’яли картоплю прямо в каструлі, без міксера. І ось так ми отримуємо все ще кремове, але не надто важке пюре", — каже експертка.

Хто така Розмарі Гілл

Розмарі Гілл — директорка з освіти кулінарної школи Milk Street у Бостоні, США. Вона очолює розробку та проведення як очних, так і онлайн-курсів, спрямованих на формування стійких кулінарних навичок у домашніх умовах. Гілл також курує освітні ініціативи Milk Street для молоді та співпрацює з некомерційними організаціями.

До приєднання до Milk Street у 2016 році, Гілл працювала в різних організаціях, зокрема 18 Reasons, Medford Farmers Market та Boys & Girls Clubs of San Francisco, де займалася розвитком програм з кулінарної освіти та покращення доступу до здорового харчування. Вона також має досвід роботи в America's Test Kitchen як менеджерка програм.

В якій воді правильно варити картоплю - в яку воду кидати картоплю на пюре

Своїм досвідом поділився і шеф-кухар з проєкту "Lorraine", акцентуючи увагу на правильній температурі води:

"Ви завжди варите все, що росте в землі, під землею в холодній воді. Тож ви кладете картоплю в холодну воду з сіллю і доводите до кипіння".

Дивіться відео про те, в якій воді варити картоплю - в холодній чи гарячій:

Цей підхід дозволяє уникнути "шоку" для крохмалю, який може погіршити смак і текстуру.

"Інакше ви можете шокувати крохмаль, і він може зіпсуватися", - радить він.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти