У спекотну погоду вода та різноманітні напої стають справжнім спасінням, щоб втамувати спрагу та відчути прохолоду. Але для того, щоб покращити свій стан у спеку, не завжди п’ють лише холодні чи прохолодні напої. Мало хто знає, чому п'ють гарячий чай у спеку. А така традиція, яка існує у багатьох країнах, має свій глибокий сенс.
Радимо також прочитати матеріал: Скільки потрібно варити раків: важливі правила, які варто знати перед приготуванням
Сімейна лікарка Марія Вітковська у "Сніданку з 1+1"розповіла, чому в спеку корисно пити гаряче і який результат це може дати. Також вона пояснила, у яких випадках гарячий напій не дасть ніякого результату.
"Східні жителі люблять використовувати гарячий чай. Але там як це працює? Ми просто пришвидшуємо кількість виділення поту. Ми пришвидшуємо цей процес, і за рахунок потоку повітря випаровування також збільшується. Але це не працює, якщо, наприклад, на вулиці дуже висока вологість – піт просто буде стікати по тілу і крапати на підлогу…", – зазначила лікарка.
У той же час дієтолог Олександр Кущ у "Сніданку з 1+1" пояснив, що краще пити в спеку – гаряче чи холодне. За його словами, найкращим вибором буде прохолодний напій.
"Прохолодне. Я вам скажу, прохолодна рідина добре переміщається зі шлунка в кишечник. Це добре знають спортсмени-марафонці, а також у кого тривалі велопробіги тощо – ніколи не пити теплу воду. Вода 10-12 градусів буде ідеальною", – зазначив лікар.
Дивіться відео про те, що їсти та пити, коли на вулиці +30:
Що відомо про "Сніданок з 1+1"
"Сніданок з 1+1" — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. "Сніданок з 1+1" подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
"Сніданок з 1+1" має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Раніше Главред розповідав, що треба пити, коли дуже спекотно. Щоб врятуватися від спека, не варто пити крижану воду – це може бути не тільки неефективно, а й небезпечно. Лікарка розповіла, що пити, щоб не було жарко.
Також раніше ми розповідали, як захиститися від дуже високих температур повітря і як надати першу допомогу собі або іншим людям у разі теплового удару.
Вас також може зацікавити:
- Що таке "сластьон": мало хто знає справжнє значення слова
- Лише найуважніші знайдуть 3 відмінності за картинці з котом за 12 секунд: складна загадка
- "Не приймай близько до серця" – чому так казати не можна: мало хто знає, як правильно
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред