Чому вітання "Доброго дня!" – помилкове: Авраменко здивував відповіддю

2 вересня 2023, 22:18
211197
Відомий вчитель України закликав громадян берегти мовні традиції наших предків.
Авраменко
Чому вітання "Доброго дня" – помилкове? / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно потрібно вітатися.

Як зазначив Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1", вітаючись вранці треба використовувати родовий відмінок (чого?): "Доброго ранку!". А вдень і ввечері потрібно використовувати називний відмінок (що?): "Добрий день!", "Добрий вечір!".

"Ви логічно запитаєте, а чому не "Доброго дня"?. Відповідь проста: така мовна традиція. Етикетні формули – це стійкі сполуки слів, фразеологізми. От згадаймо слова з колядки, яка сягає сивої давнини: "Добрий вечір, пане господарю! Син Божий народився!", - розповів мовознавець.

відео дня

Також він зауважив, що останнім часом українці стали вживати вислів "Доброї доби!". Проте, за славами Авраменка, це мовний покруч, адже так само тоді можна було б сказати і про інші відрізки часу: "Доброї хвилини!", "Доброї секунди!".

"Ні, іще раз наголошую: "Доброго ранку!", "Добрий день!", "Добрий вечір!", - підкреслив відомий вчитель України.

Насамкінець мовознавець закликав українців берегти мовні традиції наших предків.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко збагатив словник громадян колоритними українськими словами, які ми незаслужено забули. У своєму експрес-уроці відомий вчитель розповів, як українською сказати "странный случай".

Також Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповідав про назви птахів. Зокрема, він розповів, як українською можна назвати лелеку. Мовознавець озвучив аж 5 синонімів.

Вас може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти