Чому неправильно казати "він являється студентом": Авраменко пояснив помилку

21 вересня 2023, 03:30оновлено 21 вересня 2023, 17:07
3370
"Являтися" означає приходити чи прибувати кудись, але це слово нерідко використовують неправильно.
Александр Авраменко, украинский язык
Авраменко сказав, чому неправильно казати "він являється студентом"/ колаж: Главред, фото: скрін

Часто слово "являється" використовують як синонім слова "є", хоча робити так неправильно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, коли і в якому значенні потрібно використовувати слово "являтися".

"Поп-зірка не являється обличчям бренду, а є ним. Являтися може чорт уві сні. Слово "являтися" означає те ж саме, що і з’являтися, тобто приходити, прибувати кудись", – зазначив мовознавець.

відео дня

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Як правильно – "за пару хвилин" чи "за кілька хвилин": Авраменко здивував відповіддю

Так само неправильно казати "являється студентом" або "являється майстром спорту".

"Він не "являється студентом", а він "є студентом". Сестра не "являється майстром спорту", а вона "є майстром спорту", або просто "сестра – майстер спорту", – пояснив Авраменко.

Також він розповів, як правильно наголошувати слово "індустрія".

"Правильно казати не в індустрІї, а в індУстрії. Запам’ятайте, у словах індУстрія і металУргія наголос падає на "у", – зазначив він.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець пояснив, як правильно казати – посміхатися чи усміхатися. Ці слова досить часто плутають або вживають як синоніми, не помічаючи різниці у значеннях. Насправді це не одне й те ж саме.

Також раніше Авраменко пояснив, чому не можна казати "я переслідую ціль". Замість такої фрази, яка є калькою з російської мови, краще використовувати милозвучні українські вирази.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти