Чому не можна казати "в кінці кінців": вчителька пояснила поширену помилку

5 квітня 2025, 04:35оновлено 8 квітня, 13:33
321
Насправді вживати такий вислів неправильно.
Украинский язык, Светлана Чернышева
Чому не можна казати "в кінці кінців"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Ви дізнаєтеся:

  • Чому не можна казати "в кінці кінців"
  • Який вислів потрібно вживати натомість

Нерідко у розмовах з іншими людьми можна почути словосполучення "в кінці кінців". Проте не усі здогадуються, що насправді так казати неправильно. Замість такого вислову потрібно використовувати інший.

Радимо також прочитати матеріал: Чим відрізняються 2 дідусі: треба мати "зір орла", щоб помітити відповідь за 31 секунду

Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української". Вчителька пояснила, що правильно замість "в кінці кінців" буде казати "зрештою" або "врешті-решт".

Чернишова розповіла про 10 слів, які дратують філологів і які вживати неправильно. "В кінці кінців" опинилося на першому місці в цьому списку.

"10 слів які дуже бісять філологів. І на десятому місці слово "виключення" – "виключення з правил". Якщо ми говоримо про правила, то правильним словом буде, звичайно, слово "виняток" – "виняток з правил". На дев'ятому місці "гривнів". Слово "гривні" в родовому відмінку закінчується на -ень – "немає гривень". Восьме місце посідає слово "разом". Правильно ставити наголос на А – рАзом, а разОм – це діалектне", – розповіла вчителька.

На сьомому місці – "міроприємство". Вчителька наголосила, що правильно казати не міроприємство, а "захід".

"На шостому місці вмостилося слово "підсказка". Звичайно ж, у цьому слові немає ніякої С, просто "підказка". На п'ятому місці слово "випадок" – наголос повинен ставитися на перший склад ("вИпадок"). Четверте місце – "перший". Звичайно ж, "перший".

У трійку переможців, крім словосполучення "у кінці кінців", яке зайняло перше місце, ввійшли також наступні слова. На третьому місці слово "листОпад" – правильно казати тільки "листопАд". Друге місце посідає сполучення "згідно закону". У цій конструкції вживається тільки з або із – "згідно із законом", "згідно з наказом", "згідно з", "відповідно до".

Дивіться відео про те, чому не можна казати "в кінці кінців":

Як розповідав Главред, вчителька української пояснила, що таке окраєць і скиба. Обидва слова стосуються хліба, але не усі знають, що насправді означають такі терміни.

Також раніше вчителька пояснила, як правильно казати – взаємно чи навзаєм. Насправді не всі здогадуються, яке з цих слів казати правильно.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти