Ранковий ритуал багатьох людей, який включає філіжанку кави, може впливати на здоров'я більше, ніж можна припустити. Хоча кава може бути чудовим способом почати день, виявляється, що час, який люди обирають для неї, може мати велике значення, пише Woman's World.
Вам також може бути цікаво: Краще пити майже одразу: який термін зберігання завареної кави - точна цифра.
Магістерка наук у галузі клінічного харчування Емі Ваулз розповіла, як кофеїн впливає на організм, як контролювати його споживання та як вибрати найкращий час дня, щоб почати його вживати.
Як кава впливає на організм
Кофеїн – активний інгредієнт кави – є стимулятором, який може впливати на різні функції організму. За помірного споживання він може підвищити рівень енергії, покращити пильність і когнітивні функції. Однак час споживання кофеїну може суттєво вплинути на його дію.
Вживання кави дуже рано-вранці може порушити природний цикл сну, що ускладнить засинання вночі. Крім того, кофеїн може підвищити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, що може бути проблематичнішим, якщо вживати його вранці, коли ваш організм ще не пристосувався до пробудження.
Чому кава впливає на рівень кортизолу
Одна з основних переваг відкладання кави до пізнього ранку полягає в тому, що вона може допомогти регулювати рівень кортизолу.
Кортизол – гормон стресу – відіграє вирішальну роль у регулюванні енергії протягом дня, пояснює Ваулз.
Це частина циркадного ритму організму, який керує циклом сну і неспання. Приблизно в той час, коли більшість людей прокидаються, близько 7:00-8:00 ранку, рівень кортизолу сягає свого піку, а потім поступово знижується. Коли ви п'єте каву одразу після пробудження, це може вплинути на природне вироблення кортизолу вашим організмом.
"Ви додаєте кофеїн, коли ваш рівень кортизолу і так від природи високий. Це може призвести до менш помітних ефектів від кофеїну та потенційно підвищити з часом вашу до нього толерантність", - каже Ваулз.
Вона також наголосила, що ваш організм створює залежність від кофеїну, коли раннє ранкове споживання може змусити вас відчувати, що вам потрібно дедалі більше кофеїну для досягнення такого самого ефекту.
З часом, попереджає вона, це може призвести до втоми надниркових залоз – стану, який характеризується втомою, слабкістю і труднощами у боротьбі зі стресом, через що складніше підтримувати збалансований рівень енергії протягом дня.
Які переваги відкладення ранкової кави
Відкладення вживання кофеїну до пізнього ранку, коли рівень кортизолу природно починає падати, може допомогти вам уникнути енергетичного спаду пізніше і забезпечити стійкіший приплив енергії, коли він вам дійсно потрібен, каже Ваулз.
Відкладання кави допоможе узгодити споживання кофеїну з рівнем кортизолу. Це допомагає покращити пильність, зосередженість і продуктивність.
В який час варто пити каву вранці
Хоча універсальної відповіді не існує, Ваулз каже, що "багато людей вважають за корисне вживати кофеїн під час "післяобіднього спаду", який зазвичай настає близько 14:00.
Але якщо ви не можете встояти перед спокусою ранкової філіжанки кави, є способи пом'якшити потенційні негативні наслідки. Намагайтеся зачекати хоча б годину після пробудження вранці, після пікового рівня кортизолу. Це дозволить вашому організму природним чином підвищити рівень кортизолу та підготуватися до повного дня.
Крім того, розгляньте можливість обмежити споживання кофеїну до однієї або двох чашок на день і вибирати варіанти без кофеїну.
Що відомо про видання Woman's World?
Woman's World - це американський щотижневий журнал для супермаркетів з тиражем 1,6 мільйона читачів. Журнал друкується на папері, який зазвичай асоціюється з таблоїдними виданнями, і має відповідну ціну, і зосереджується на коротких статтях на такі теми, як схуднення, поради щодо стосунків та кулінарія. Журнал утримує звання найпопулярнішого жіночого журналу, що продається в кіосках. Також у видання є власний сайт, повідомляє Вікіпедія.
Читайте також:
- Швидко зіпсується: навіщо каву зберігати у холодильнику – маловідомий секрет
- Що відбувається в організмі, якщо пити багато кави: на який ризик усім варто звернути увагу
- Чому не можна пити каву на голодний шлунок: фахівці попередили про ризики
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред