
Ви дізнаєтесь:
- Чим насправді є полуниця
- Який догляд потрібен полуниці
Більшість думає, що полуниця - це ягода, однак з наукової точки зору цей плід приховує чимало несподіванок. Про це пише IFLScience.
Главред дізнався, що на поверхні полуниці, є білі крапки, які помилково приймають за насіння, насправді це сім’янки, які є справжніми плодами рослини.
Усередині кожної з них, як розповіли вчені, міститься одне насіння. Термін "сім’янка" застосовується до сухих плодів, які утворюються у багатьох рослин, зокрема у гречки, кіноа та конопель.
То якщо полуниця - не ягода і навіть не типовий плід, що ж вона таке? З ботанічної точки зору, це так званий сукупний плід із родини Розових. До цієї ж групи належать малина та ожина - усі вони мають спільне з трояндами походження.
Відповідно, якщо полуниця не є ягодою, то вона потребує і іншого догляду навесні. Автор YouTube-каналу Наша дача Валерій розповів, чим підгодувати полуницю, коли вже почалися ягоди.
За його словами, найкращим підживленням буде добриво NPK 20-20-20 — це застосування комплексного добрива з рівним вмістом азоту (N), фосфору (P) і калію (K), яке добре підходить у період активного росту: навесні, до початку цвітіння.
При поливі під корінь потрібно розчинити 1 столову ложку на 10 літрів води і поливати кожен кущ по 1 літрі. Цю процедуру потрібно повторювати кожні 10-14 днів, але не більше 2-3 разів за сезон.
Якщо підживлювати полуницю по листу, то потрібно взяти 1 чайну ложку добрива на 10 літрів води і обприскувати листя у вечірній час або похмуру погоду.
Читайте також:
- Загадку 50 гривень розкрито: хто зображений на звороті і що ці постаті приховують
- Як прибрати плями кави з одягу: прості та ефективні способи
- Навіть сліду не залишиться: як відмити хну з рук за 5 хвилин
Що відомо про ресурс IFLScience?
IFLScience — це науково-популярний онлайн-ресурс, який публікує статті, новини та іншу інформацію про науку, технології, природу, медицину та інші галузі знань. Він був заснований у 2012 році і з того часу здобув популярність завдяки доступному стилю викладу матеріалів, що робить науку більш доступною для широкої аудиторії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред