
Ви дізнаєтеся:
- Як прибрати запах сечі з килима
- Що добре прибирає запах сечі і не шкодить килиму
Якщо ви маєте домашніх тварин – котів, собак тощо – то хоча б раз або й не один раз ви могли стикатися із ситуацією, коли тваринка залишала на килимі в кімнаті неприємний "сюрприз". У такому разі незайвим буде знати, чим можна вивести запах сечі з килима.
На YouTube-каналі Get Rid of It! Розповіли, як можна позбутися запаху сечі на килимі в домашніх умовах. Для цього потрібно виконати сім кроків.
1. Промокнути якомога більше сечі
Не секрет, що потрібно усувати такі "сюрпризи" від домашніх тварин якомога швидше після того, як вони з’явилися. Чим довше ви чекаєте, тим більший ризик, що запах і плями можуть в’їстися у килим, і позбутися від них уже буде важче.
Отже, як тільки ви помітили, що ваша домашня тваринка залишила свою сечу на килимі, потрібно якомога швидше промокнути це місце звичайними рушниками або паперовими рушниками. Потрібно видалити з килима якомога більше сечі до того, як вона встигне в’їстися.
Треба повторювати цей процес, замінюючи рушники, доки вони не будуть відносно чистими. При цьому варто використовувати рушники лише білого кольору, щоб забарвлення не перенеслося на килим.
2. Приготувати розчин білого оцту та води
Після того, як ви промокнете якомога більше сечі, наступним кроком є нейтралізація запаху. Один із ефективних способів зробити це – використовувати розчин білого оцту та води. Білий оцет – це натуральний дезодорант та дезінфікуючий засіб, який може нейтралізувати запах сечі та допомогти розщепити кристали сечі, що можуть спричиняти плями та запахи.
Щоб приготувати розчин, потрібно змішати одну частину білого оцту та одну частину води. Наприклад, якщо ви використовуєте одну склянку білого оцту, використовуйте одну склянку води.
3. Нанести розчин на уражену ділянку
Потрібно нанести приготовлений розчин на уражену ділянку килима і залишити приблизно на 15 хвилин. Чим на довше ви залишите розчин на ураженому місці, тим ефективнішою буде боротьба із запахом. Але варто бути обережними – адже оцет може висвітлювати килим, тому, якщо у вас кольоровий килим, потрібно не перестаратися з його обробкою оцтом.
Якщо використовуєте пульверизатор, переконайтеся, що ви повністю просочили ділянку, але будьте обережні, щоб не перезволожити і не зробити килим занадто вологим. Обов’язково спочатку варто протестувати розчин на невеликій непомітній ділянці килима, щоб переконатися, що розчин не спричинить зміни кольору або пошкодження.
Не варто використовувати пароочисник, адже висока температура лише закріпить забруднення.
4. Промокнути розчин
Коли 15 хвилин мине, треба прибрати розчин з килима звичайними чи паперовими рушниками.
5. Посипати килим содою
Далі потрібно посипати уражену ділянку на килимі харчовою содою. Харчова сода є природним поглиначем запахів.
Під час посипання ділянки содою треба переконатися, що вся ділянка покрита. Засіб потрібно залишити на 15-20 хвилин.
6. Пропилососити соду
Потрібно видалити соду з килима за допомогою пилососа. Треба пройтися по ураженій ділянці пилососом кілька разів, щоб переконатися, що вся сода була зібрана.
7. Висушити килим
Далі потрібно висушити килим під прямим сонячним промінням або у добре провітрюваному приміщенні.
Можливо, потрібно буде повторити усі кроки ще раз, якщо після першого разу запах сечі не зник.
Дивіться відео про те, як прибрати запах сечі з килима:

Вас також може зацікавити:
- Лише люди із "зором орла" знайдуть 7-му людину: чи належите ви до супер-інтелектуалів
- Де 3 відмінності між дітьми: лише одиниці знайдуть їх за 21 секунду
- Для чого потрібен вазелін: 12 способів його застосування, які здивують
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред