Які 5 жіночих імен можна скорочувати як Леся: вчителька ошелешила відповіддю

29 березня 2025, 04:35оновлено 31 березня, 11:30
25314
Насправді Леся – це скорочення не тільки від Олеся. Жінок зі ще чотирма іншими іменами можна називати так само.
Украинский язык, Светлана Чернышева
Які 5 жіночих імен можна скорочувати як Леся/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Ви дізнаєтеся:

  • Які п’ять жіночих імен можна скорочувати як Леся
  • Які п’ять чоловічих імен можна скорочувати як Лесь

Коли ми чуємо, як якусь дівчину називають Леся, одразу може спадати на думку, що її повне ім’я – Олеся. Але насправді це не завжди так. Адже Лесею можна називати не лише Олесю, а й жінок зі ще чотирма іншими іменами.

Радимо також прочитати матеріал: Де три відмінності між качками: лише "геній головоломок" відповість за 12 секунд

Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".

У той же час вона пояснила, що Лесь – це скорочення не тільки від чоловічого імені Олесь. Так можуть називатися і представники кількох інших чоловічих імен.

"А ви знали, що аж п'ять чоловічих імен – Олександр, Олексій, Леонід, Олег, Олесь – у народі скорочують і називають Лесиком або Лесем. І п'ять жіночих імен – Олеся, Лариса, Ольга, Олена, Олександра – скорочують до чудового милозвучного Леся", – зазначила вчителька.

Дивіться відео про те, які 5 жіночих імен можна скорочувати як Леся:

Як раніше повідомляв Главред, Ольга Багній пояснила, як правильно казати – "оранжевий" чи "помаранчевий". Насправді не всі здогадуються про важливий нюанс у вживанні цих слів.

Також раніше вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова пояснила, чому потрібно казати "Миколович" і "Миколівна". Насправді якщо батька звати Микола, на дітей неправильно казати "Миколайовичі".

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти