Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, які суржикові слова ми найчастіше вживаємо у мовленні.
Він зазначив, що до суржикових слів, які зустрічаються найчастіше, належать слова "получається" і "канєшно". Мовознавець пояснив, як уникати цих слів і як їх потрібно замінити.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому не можна казати "ножниці": є єдиний правильний варіант цього слова
"Сьогодні будемо боротися із суржиком. Одним із найпоширеніших є суржикове слово "получається". Уникайте цього слова і кажіть "виходить", – зазначив мовознавець.
Слово "канєшно" потрібно замінити на "звичайно" або "звісно".
Також Авраменко зазначив, що не можна використовувати слово "дєвочки" – правильно сказати "дівчатка".
"І ще один момент – "не дивлячись на мову". Коли ми не беремо чогось до уваги, то слід сказати "не зважаючи на" або "попри". "Не дивлячись" ми говоримо тоді, коли не спрямовуємо на щось свій погляд, наприклад, "переходити дорогу, не дивлячись на світлофор", – сказав мовознавець.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, які суржикові слова найтиповіші:
Раніше мовознавець Авраменко пояснив, як правильно – поверхневі знання чи поверхові. Нерідко можна переплутати, яке з цих двох слів варто використовувати, коли ми говоримо про неглибокі знання.
Також раніше мовознавець Авраменко розповів, чи можна вітати з "наступаючим святом". Щоб не припускатися такої помилки, потрібно знати, якими словами можна замінити це слово.
Вас також може зацікавити:
- Потрібно знайти левеня всього за 8 секунд: лише геній впорається із завданням
- Як правильно казати – "ЇХ речі" чи "ЇХНІ речі": Авраменко закликав не робити помилку
- Як правильно казати – "з другого боку" чи "з іншого боку": відповідь Авраменка
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред