Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно називати різні види взуття.
"Почнемо із туфлів. Туфлі – це різновид взуття, що закриває ногу до щиколотки. Їх носять як чоловіки, так і жінки. А ось черевики закривають і щиколотку. Чоловіки частіше носять черевики, ніж жінки. Застібкою в черевиках може бути як блискавка, так і шнурки", - розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Ще один вид взуття, на який вказав мовознавець, є чоботи. Вони відрізняються високими халявами. Але якщо халяви не настільки високі, то такий вид взуття не називають "полусапожками". Вони мають назву "полуботки".
"І кілька слів про домашнє взуття. Усі ми любимо тапочки. Так? Воно то так, але це слово має розмовний відтінок. Тому краще легкі і м'які туфлі для дому називати кАпцями. До речі, в однині – кАпець", - пояснив Авраменко.
Мовознавець також порушив питання щодо правильної назви "шльопанців", оскільки це слово має розмовний характер. Він пояснив, що в українській мові "шльопанці" правильно називати "пантОфлями".
"ПантОфлі – це м'які кімнатні туфлі без закаблУків. А що ж таке закаблУки? ЗакаблУк – це задня частина взуття, що охоплює п'яту. Російською – "задник", - розповів Авраменко.
Насамкінець мовознавець закликав українців шанувати себе, дбаючи про чистоту своєї мови.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови збагатив словник громадян влучними народними висловами. Зокрема, Авраменко відповів, як сказати українською "будь он неладен".
Окрім того, Олександр Авраменко розповідав, як говорити правильно – листопАд чи листОпад, а також які кліше із назвами місяців не варто вживати у мовленні.
Вас може зацікавити:
- Чому вітання "Доброго дня!" – помилкове: Авраменко здивував відповіддю
- Як українською правильно назвати "мєлоч" і "здачу": Авраменко дав відповідь
- Не професія: що означає слово "лікарша" в українській мові - Авраменко відповів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред