З чого роблять крупу кускус: спосіб виготовлення продукту здивує багатьох

13 листопада 2024, 04:05оновлено 15 листопада, 18:02
103882
Такий продукт походить з півночі Африки і з’явився в Україні відносно недавно.
Кускус
З чого роблять крупу кускус/ колаж: Главред, фото: скрін

Ви дізнаєтеся:

  • З чого роблять кускус
  • Звідки він походить
  • Як правильно готувати цей продукт

Більшість людей знайомі з такою крупою, як кускус, і час від часу вживають її у їжу. Проте не усім відомо, що таке кускус і чим він корисний.

Радимо також прочитати матеріал: Буде свіжий тижнями: жінка розповіла дивовижний секрет зберігання хліба

Також для багатьох залишається загадкою, з чого роблять крупу кускус. Главред розповість про те, як виготовляється така крупа і як її потрібно готувати.

Така крупа походить з північноафриканських країн – там вона почала використовуватися багато сотень років тому.

Кускус виготовляють із зерен пшениці (манної крупи) або проса. Для приготування кускусу грубу манну крупу збивають у більші частинки, після чого просіюють через сито і висушують. А отримані зерна використовують як гарнір.

"По факту, кускус – це смажена манка. Береться пшениця, оброблюється і робиться манка. І ми так і їли раніше все життя. А на півночі Африки було популярно взяти таку саму манку, але обсмажити її. І по факту, чому ми так любимо її, бо це обсмажена манка", – розповів український кухар Євген Клопотенко.

Він зазначив, що ще років 10 тому українці боялися слова кускус, адже не розуміли, що це таке. Але зараз це вже дуже зрозуміла для всіх українців річ.

"Під час купівлі потрібно дивитися на упаковці термін придатності. Також, якщо ви можете побачити через упаковку, треба візуально оцінити, чи немає там плісняви, чи немає там інших неприємних речовин. Якщо все добре, це означає, що кускус буде добрий", – розповів Клопотенко.

Також Клопотенко розповів, як готувати кускус. Він наголосив, що промивати цей продукт не треба, інакше він злипнеться. Треба засипати кускус у ємність і залити гарячою водою у пропорції 1:1. Якщо налити більше води – він буде більш рідким, якщо менше води – тоді може не до кінця доготуватися і буде трішки твердим. Після заливання водою потрібно посолити, накрити кришкою і залишити настоюватися приблизно на 3 хвилини. Коли мине цей час, можна додати вершкове масло.

Дивіться відео про те, як готувати кускус:

Вас також може зацікавити:

Хто такий Євген Клопотенко?

Клопотенко Євген Вікторович – український шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст, блогер та телеведучий. Співзасновник ресторану "Сто років тому вперед" (Київ) і бістро "Інші" (Львів), автор популярного в Україні кулінарного сайту klopotenko.com, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти