Ви дізнаєтесь:
- Яке значення має слово "раяти"
- У яких випадках можна раяти
Українська мова багата на слова, деякі із яких у багатьох регіонах сприймають, як діалектизми. Серед них колоритне дієслово "раяти".
Значення цього слова пояснив український мовознавець Олександр Авраменко в етері "Сніданок з 1+1". З'ясувалося, що найближчим синонімом до "раяти" є "радіти".
Окрім цього "раяти" може мати інші значення, але усі вони будуть пов'язані із порадами, рекомендаціями чи настановами. Наведемо декілька прикладів вживання цього слова з літератури:
- "Кайдашиха так зробила, як їй раяла Палажка"
- "Люди допитувалися, що доктор раяв слабому"
- "І тебе я, куме, раю: Стане жінка турбувати, Щоб купив ти їй чоботи, – Не берися купувати!"
Дивіться відео, як Авраменко пояснив значення слова "раяти":
Раніше Главред писав, що український мовознавець Олександр Авраменко пояснював, як правильно сказати українською "С легким паром" - відому завдяки фільму фразу.
Нагадаємо, напередодні Олександр Авраменко також пояснював для тих, хто вивчає українську мову, як правильно сказати "ви праві".
Більше новин про українську мову:
- Як правильно називається вмикач чи вимикач: Авраменко здивував поясненням
- Птах сидить, чи стоїть: Авраменко дав несподівану відповідь
- Що означає "скривитися, як середа на п'ятницю": Авраменко дав цікаву відповідь
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред