Основне:
- Головні прикмети на Різдво Христове
- Що не можна робити 25 грудня
Народна пам'ять зберігає незліченну кількість традицій і прикмет, багато з яких стосуються святкування Різдва Христового. Для християн воно є одним із найсвітліших, тому з ним пов'язано багато особливостей і вірувань.
З Різдвом багато хто пов'язує зміни на краще, тому це свято нерозривно пов'язане з різними прикметами та обрядами. Серед них зустрічають і заборони, які наказують певні обмеження, повідомляє Главред.
Що не можна робити на Різдво
- Не рекомендується займатися повсякденними побутовими домашніми справами;
- Різдво - світле свято, тому сувора заборона на різноманітні сварки, суперечки та вихлюпування злоби;
- Деякі дотримуються рекомендації не купатися на Різдво;
- Кажуть, що в це свято не можна шити, вишивати та в'язати;
- Існує традиція утримуватися від вживання їжі у Святвечір до появи першої зірки в небі.
Що можна і не можна робити 25 грудня
Відомо, що перед Різдвом триває піст і це накладає свій відбиток. Існує заборона вживання молочних продуктів, м'яса, яєць, а також алкоголю.
Слід утриматися від гучних вечірок і святкувань у ці дні. Наші пращури дотримувалися також традиції, що не можна залишати будинок у темряві, інакше є ризик отримати розлад у сім'ї.
Суворі заборони на Різдво
Відгомони народних переказів доносять і до наших днів деякі вірування та прикмети. Наприклад, серед них - заборона виносити сміття на Різдво, вважається, що разом із ним можна винести удачу з дому. Звісно, зараз мало хто дотримується цієї традиції, проте ще для багатьох вона залишається актуальною.
Чи можна займатися домашніми справами в церковні свята
Церковні свята - це особливі дні, які краще присвятити душевному спокою та думкам про піднесене. Про це не двозначно йдеться і в церковних писаннях, які є духовними орієнтирами для багатьох.
Тому про мирські та життєві проблеми варто подбати заздалегідь, залишивши дні церковних свят для душевної рівноваги. Водночас священики рекомендують знаходити гармонію і не ставити перед собою самоціль.
Більше новин:
- Світле свято Різдва: що побажати близьким у цей чарівний день
- Прикмети 1 січня: що можна і не можна робити в перший день нового року
- Тиждень після Великодня: три заборони, які не можна порушувати у Світлу седмицю
Коли в Україні святкують Різдво
На фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну почало активно обговорюватися питання про дату святкування Різдва. У ПЦУ дозволили віруючим відзначати свято 25 грудня або 7 січня за бажанням.
У нашій культурі святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято до 1918 року, поки комуністи не захопили і не окупували Україну.
24 грудня глави ПЦУ та Української греко-Католицької церкви обговорили необхідність реформи церковного календаря. Вони домовилися створити спільну робочу групу, яка повинна всебічно вивчити це питання.
Проміжні результати опитування в додатку Дія показали, що більшість українців відзначає Різдво 25 грудня. Таким чином, Україна приєднується до західного світу з його традиціями та святами.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред