Яке свято 14 червня: що категорично заборонено робити на пророка Єлисея

13 червня 2024, 10:00оновлено 18 червня, 22:46
314
Що не можна робити у церковні свята - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 14 червня.
Яке свято 14 червня: що категорично заборонено робити на пророка Єлисея
Що не можна робити 14 червня / колаж: Главред, фото: unsplash, pomisna.info

Свято 14 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 14 червня: Овнам - великі втрати, Водоліям - щаститиме до абсурду.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на пророка Єлисея і святителя Мефодія, патріарха Константинопольського.

відео дня

Яке свято 14 червня

В Україні та світі 14 червня відзначають такі свята:

  • Всесвітній день донора крові
  • Всесвітній день в'язання

Церковне свято 14 червня

За новим церковним календарем, 14 червня в Україні відзначають та вшановують пам'ять пророка Єлисея і святителя Мефодія, патріарха Константинопольського.

Відомо, що святий пророк Єлисей походить із міста Авел-Мехола, що поблизу Іордану. Ще до народження Єлисея сталося декілька чудес, включаючи рев золотого тельця в далекому місті Силом, який вказував на народження великого пророка. Святий Ілля помазав Єлисея святою оливою та передав йому дух Божий. Пророк зробив багато чудес, серед яких воскресіння сина шунамитянки та зцілення Неємана. Одного разу він прокляв хлопчиків, які висміювали його, а згодом дві ведмедиці розірвали їх.

Із переказів відомо, що Єлисей на власні очі бачив, як Ілля здійнявся на небо у вогняній колісниці. Після цього Єлисей отримав подвійну частку духа Іллі та продовжував служити Богу і робити чудеса до смерті.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 14 червня

  • Вважається, що у цей день категорично заборонено сваритись, поширювати плітки та наклеп.
  • Також не можна бути жадібним у цей день, натомість краще допомогти нужденним.
  • В народі вважають, що цього дня заборонео лінуватися, адже це може призвести до захворювань.

День Ангела 14 червня

14 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Яків, Олександр, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Григорій, Дмитро, Іван, Гнат, Максим, Матвій, Митрофан, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Ян, Анастасія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти