Курбан-байрам (у арабів – 'Ід аль-адха) – це "свято жертвоприношення", причому в буквальному сенсі. У свято Курбан байрам 2020 належить принести в жертву тварину – від кози до верблюда.
Це пов'язано з історією свята: Аллах повелів пророкові Авраамові принести в жертву його улюбленого сина Ісмаїла – але в останній момент Всевишній змилостивився над своїм пророком і підмінив Ісмаїла бараном (в Старому Завіті є аналогічна історія з жертвопринесенням Ісаака).
Ця історія покликана нагадувати всім віруючим про непорушність віри, готовність пожертвувати всім в ім'я Всевишнього – і про милосердя Аллаха.
Коли починається Курбан-байрам в 2020 році, його традиції та особливості через карантин – читайте у матеріалі Главреда.
Якого числа Курбан байрам в 2020 році
Курбан-байрам пов'язаний із іншим святом мусульман – Ураза-байрам 2020. Свято жертвоприношення настає через 70 днів після Урази-байраму і закінчення головного мусульманського посту в Рамадан.
Кожен рік дата у свята своя.
Курбан-байрам у 2020 році починається з вечора четверга, 31 липня, і буде святкуватися до вечора понеділка, 3 серпня.
Курбан-байрам – вихідний
Курбан-байрам та Ураза-байрам в Україні оголошено державними релігійними святами – але додатковий вихідний українцям у цей день не призначили.
Вихідний на Курбан-байрам надається в тих країнах, де більшість населення – мусульмани. Наприклад, працювати у свято Курбан-байрам не будуть Чечня і Дагестан.
Курбан-байрам 2020 – у чому особливість
Через пандемію коронавіруса і карантин правовірним мусульманам у 2020 році рекомендували скоротити час проповідей у мечетях до 20-30 хвилин. Молитися люди повинні, дотримуючись соціальної дистанції.
Також мусульман просять відмовитися від роздачі милостині і масових святкових трапез з численними родичами.
Курбан-байрам 2020 – традиції та жертвоприношення
Перша традиція Курбан-байрам – обмитися рано вранці, надіти на себе все чисте і відправитися до мечеті на традиційну молитву (починається з відомого навіть не мусульманам такбира Аллах акбар, тобто Аллах є великим) і проповідь. У мечеті імам цього дня розповідає історію свята і хаджу (священного паломництва у Мекку).
Наступна традиція і головний ритуал – жертвоприношення. Здійснюється воно після повернення з мечеті. Вважається, що на кожного віруючого потрібно принести в жертву по одній однорічній козі чи вівці або дворічній корові. Або ж можна принести в жертву п'ятирічного верблюда – одного за сімох людей.
Вбивати тварину потрібно так, щоб вона не мучилася і навіть не встигла злякатися.
Бідні сім'ї приносять по одній козі або баранчику – за всю родину. Плюс іноді приносять жертви за покійних, якщо така була їхня воля при житті.
М'ясо вбитої тварини поділяють на три частини: одну третину жертвують на благодійність, другу – дарують родичам, а останню частину залишають собі для святкової трапези. Продавати таке м'ясо ні в якому разі не можна. Шкуру передають до мечеті.
Курбан-байрам – листівки і фото, вітання
У свято Курбан байрам прошу прийняти найбільш чисті і добрі побажання здоров'я, миру, достатку, радості, гармонії та щастя. Нехай думки в голові, надії в серці і дні в житті стануть ясними, світлими, добрими.
***
Вітаємо вас та вашу родину зі славним святом Курбан байрам! Бажаємо вам, щоб щедрість і мудрість Аллаха зійшли на ваш будинок, щоб не висихали в ньому благополуччя, багатство і веселий сміх.
***
Зі святом Курбан-Байрам!
Бажаю багато щастя вам,
Найчистіших помислів, любові,
Та життя світлого доволі.
Курбан-байрам – відео
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред