Хелловін 2021 - свято, яке набирає популярність у всьому світі. Розгул нечистої сили і костюмовані вечірки, частування і гарбуза зі страшними гримасами всюди. Саме так 31 жовтня відзначатимуть Хелловін 2021 практично в кожному куточку земної кулі.
Про профессійні та міжнародні свята останнього місяця осені, читайте в нашому матеріалі: Свята в листопаді 2021 в Україні: чи будуть додаткові вихідні.
Хеллоуїн: історія і традиції свята
Всім відоме свято Хелловін має ще одну назву - Самайн. Першими, хто святкували Хеллоуїн були стародавні кельти. Рік в кельтській культурі був поділений на дві частини літо і зиму. Саме 31 жовтня був останнім днем літнього періоду, після якого починалася зима (1 листопада). Кельти в останній день літа влаштовували обряд самайн, який допомагав перемогти темні сили. У цей день відкривалися ворота між світами і нечиста сила могла спокійно розгулювати серед живих. Саме тому кельти надягали страшні маски, щоб не накликати на себе біду і залишитися непоміченими для злих духів. І якщо раніше Хелловін був днем скорботи, то в наш час він трансформувався в веселий карнавал.
читайте такожХеллоуїн 2021: прикольні поздоровлення і страшно красиві картинки до свята
Традиції древніх кельтів одягатися в страшні костюми збереглися і донині. З настанням ночі на вулиці виходять люди, вбрані в костюми відьом, вампірів, привидів та інших темних сил. В Америці і Європі ряджені діти стукають у двері сусідів, випрошуючи частування, примовляючи Trick or treat (гаманець або життя).
А ось звичай робити ліхтарі з гарбуза і вирізати на ній страшні пики зародився в Америці. Стародавні кельти в своїх обрядах використовували ліхтарі з ріпи.
читайте такожГарбуз на Хеллоуїн своїми руками: як зробити найстрашніший
Хелловін 2021: прикмети
- З гарбузовим ліхтарем ставлять гілку горіхового дерева - це вберігає будинок від темних сил.
- Побачити кажана - до щедрого врожаю.
- Не можна чіпати павуків - вони уособлюють померлих родичів.
- Носити речі навиворіт - це відлякує привидів.
Як провести Хелловін 2021: топ-10 книг і фільмів
Якщо на" страхітливу " вечірку йти не хочеться можна провести переддень Дня всіх святих, а долучиться до свята є бажання можна полоскотати нерви книгою або фільмом.
Топ-5 книг:
- "Іствікські відьми" - Джон Апдайк;
- "Переддень всіх святих" - Рей Бредбері;
- "Вечірка в Хеллоуїн" - Агата Крісті;
- "Сяйво" - Стівен Кінг;
- "Інтерв'ю з вампіром" - Енн Райс.
Топ-5 фільмів:
- "Дитина Розмарі";
- "Кладовище домашніх тварин";
- "Дракула";
- "Дзвінок";
- "Омен".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред