Свято 25 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на преподобномучениці Февронії, Манявської ікони Божої Матері "Рятівниця".
Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 25 червня: Овнам - негатив на роботі, Водоліям - небезпечні укуси комах.
Яке свято 25 червня
В Україні та світі 25 червня відзначають такі свята:
- День митника України
- День митної служби України
- Міжнародний день моряка
- Міжнародний день боротьби зі сколіозом
Церковне свято 25 червня
За новим церковним календарем, 25 червня в Україні відзначають день преподобномучениці Февронії, Манявської ікони Божої Матері "Рятівниця".
Із переказів відомо, що Февронія народилася багатій та віруючій родині в Нікеї, що у Туреччині. У 16 років вона за власною волею вступила до монастиря і там жила суворо за обітницями чернечого життя. Свята Февронія вирізнялася аскетичним життям, вона постійно вивчала Святе Письмо та мала глибокі знання у християнському вченні. Багато людей приходили до неї саме за порадою і духовною підтримкою.
У період жорстоких переслідувань християн Февронія також стала мішенню. У 304 році її схопили та заарештували і піддали жорстоким тортурам, але вона не зреклась своєї віри. Згодом, після страшних тортур святу стратили.
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
Чого не можна робити 25 червня
- Наші предки вважали, що 25 червня на мучениці Февронії заборонено робити щось із тістом, а тим більше випікати. Існує повір'я, що через це можуть бути проблеми із грошима.
- В народі вважають, що у цей день не можна робити перестановки та ремонт у домі, адже існує ризик невдач та проблем під час роботи.
- Також варто уникати у цей день важкої роботи у саду та на городі.
День Ангела 25 червня
25 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Яків.
Більше цікавих новин:
- Любовний гороскоп на тиждень з 24 по 30 червня: Ракам - гармонія, Рибам - благословення
- Гороскоп на тиждень з 24 по 30 червня: Тельцям - сюрприз, Ракам - задоволення
- Китайський гороскоп на завтра 25 червня: Зміям - серйозна розмова, Мавпам - нові борги
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред