Деякі алкогольні напої можна вживати в спеку, але є напої, які провокують сильне зневоднення, що особливо небезпечно під час літньої спеки.
Як каже лікар-нарколог сухе червоне і біле вино в помірній кількості призводить в тонус кровоносні судини. Найкраще розбавити вино простою водою або мінералкою, і такий напій можна пити в жарку погоду.
"Гарне сухе вино в спеку пити можна, але не більше двох келихів і не на голодний шлунок", - говорить лікар-нарколог Олексій Царев.
Світле легке пиво. Максимальна безпечна доза такого напою - 1 літр (з вмістом до 4% алкоголю) в день. У більшій кількості напій погано діє на підшлункову. Крім того влітку пиво небезпечне тим, що сп'яніння настає не відразу, і людина не може вчасно зупинитися.
Нарколог також не радить пити пиво на пляжі або під відкритим сонцем. Найкраще розслабитися в тіні за обідом, а краще - вечерею.
Лікар вважає коктейлі з м'ятою, лаймом (на зразок Мохіто) є найшкідливішими в спеку. Можна дозволити собі не більше двох таких келихів.
Які спиртних напоїв краще уникати в спеку
- Кріплені вина, вермути, лікери - солодкі напої зневоднюють і викликають почуття спраги, а не втамовують його.
- Горілка, віскі, текіла - міцні напої зневоднюють організм, викликають спочатку розширення, а потім спазми судин.
- Коньяк - завдяки ферментам, він діє швидше як ліки - сильно розширює судини, викликає посилене потовиділення. На спеці коньяк точно не піде на користь.
- Шампанське - воно підступне тим, що газоване. Таким алкоголем можна напитися до непристойності навіть не помітивши.
- Коктейлі з великою кількістю інгредієнтів. Якщо в напої змішано більше двох видів алкоголю, то він дає дуже сильне похмілля і сильно "б'є" по нирках і печінці навіть в малій кількості.
читайте такожЩо насправді відбувається з вашим тілом, коли ви п'єте міцний алкоголь щоночі
Здоров'я - про що раніше повідомляв Главред:
Вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом.
Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред