Лікар розповів, скільки можна набрати кілограм під час вагітності

16 листопада 2020, 16:46
102
Скільки ваги ви набираєте під час вагітності, це залежить від вашого розміру і форми до вагітності.
вагітність, пологи
Скільки ваги ви набираєте під час вагітності, це залежить від вашого розміру і форми до вагітності / womanterra.ru

Прийом їжі "за двох" може здатися приємним перевагою вагітності, але, на жаль, це не зовсім так.

"Скільки ваги ви набираєте під час вагітності, це залежить від вашого розміру і форми до вагітності", - говорить Олександра Стоквелл, доктор медицини, яка більше десяти років займається сімейною медициною.

"В цілому, очікується, що жінка набере від 1 до 2 кілограм в першому триместрі, а потім на 0,5 кг в тиждень після цього", - говорить Стоквелл. "Типова надбавка у вазі становить від 11 до 15 кг, але для жінок з недостатньою вагою корисно набрати від 11 до 18 кг, а для жінок з надмірною вагою - від 6 до 11 кг".

Якщо ви виношуєте близнюків, ви не повинні додавати у вазі вдвічі, але помітне збільшення буде приблизно від 16 до 24 кг, якщо ви почали вагітність зі здоровою вагою, виходячи з індексу маси тіла (ІМТ).

читайте такожТест на вагітність: як скоро можна робити тест після сексу

При народженні дитина в середньому важить близько 3 кг. Отже, якщо середньостатистична жінка повинна набрати від 11 до 15 кг, тоді звідки береться інша частина ваги?

"Це пов'язано зі збільшенням грудей, розширеною маткою, плацентою і навколоплідними водами", - говорить Стоквелл. "Решта пояснюється збільшенням об'єму крові, рідини та жирових відкладень".

Перший триместр: ви не отримаєте багато

В першому триместрі ви можете набрати від 1 до 2 кг.

Довжина дитини становить всього близько 5 сантиметрів, тому більша частина ваги припадає на збільшені жирові запаси, матку і плаценту, які всі готуються до того, коли дитина почне рости в розмірах протягом наступних двох триместрів.

Другий триместр: ви будете набирати близько 0,5 кг на тиждень. З другого триместру до кінця ви повинні набирати близько 0,5 кг в тиждень.

Частково це пов'язано з тим, що в другому триместрі ви почнете поступово збільшувати споживання калорій приблизно на 340 додаткових калорій в день, згідно з даними Центрів з контролю і профілактики захворювань. Але це число варіюється.

Наприклад, Королівський коледж акушерів-гінекологів Англії рекомендує жінкам збільшувати споживання калорій лише на 200 калорій у третьому триместрі.

Тому порадьтеся зі своїм акушером, скільки додаткових калорій вам підходить і коли.

Третій триместр: ви будете їсти близько 2400 калорій на день. До останнього триместру американські лікарі рекомендують додати в свій раціон ще 110 калорій.

"Якщо нормальна кількість калорій, споживаних жінкою в день, становить 1800 калорій, цього достатньо протягом першого триместру", - говорить Стоквелл. "До третього триместру вона повинна споживати 2400 калорій на день".

До третього триместру дитина буде набирати приблизно 250 грам в тиждень. Це коли особливо важливо отримувати достатню кількість калорій і поживних речовин у вашому раціоні. Якщо ви їсте недостатньо, щоб забезпечити свою дитину їжею, яка йому необхідна для повноцінного розвитку, дитина отримає це харчування іншим способом.

"Одна дуже важлива причина, по якій вагітні жінки повинні добре харчуватися, - щоб вони залишалися здоровими і не виснажувалися через те, що забезпечували зростання дитини, - говорить Стоквелл. "Наприклад, якщо в раціоні мами недостатньо кальцію, кістки дитини будуть формуватися з кальцію, взятого з кісток мами і переданого через кровотік в плаценту, де він використовується дитиною".

Але ці додаткові калорії не можуть бути отримані звідки - небудь, - каже дієтолог Саллі Пун.

"Багато жінок часто відчувають тягу до цукру або вуглеводів під час вагітності і переїдають тістечка, печиво або цукерки, - говорить Пун. "Таке перекушування може призвести до швидкого збільшення ваги і, таким чином, збільшити ризик гестаційного діабету".

Якість важливіша за кількість

Якщо ви виявите, що набираєте занадто багато ваги, занадто швидко-більше 0,5 кг на тиждень-пора звернутися до лікаря або медсестри, які будуть стежити за вашою вагою.

Крім гестаційного діабету, надмірна вага під час вагітності може призвести до інших проблем зі здоров'ям матері, таких як макросомія плода або важкі пологи. Більш того, через це стає важче скинути зайву вагу після пологів, якщо його більше.

Крім того, швидке збільшення ваги - більше 1 кг на тиждень - може бути ознакою прееклампсії, і Вам слід негайно поговорити з лікарем.

З іншого боку, недолік ваги також може бути проблематичним, тому дієта і схуднення під час вагітності не рекомендуються.

"Недоїдання погано для вагітності та дитини", - говорить Стоквелл. "Це корелює з недостатнім набором ваги, але проблема полягає в недоїданні, а не у відсутності набору ваги".

Зрештою, Стоквелл закликає майбутніх мам не зациклюватися на цифрах під час вагітності.

"Найбільш важливим є те, що їжа багата поживними речовинами, що означає, що вона містить вітаміни, мінерали та всі будівельні блоки, необхідні для формування людського тіла, такі як кальцій для кісток і B12 або фолієва кислота, щоб запобігти розщепленню хребта".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти