Дисфункція лобкового симфізу (SPD) або симфізит пов'язаний з дискомфортом в передній або задній частині тазових суглобів. Біль в тазовому поясі-ще одна назва цього стану.
Дві тазові кістки зустрічаються в лобковому зчленуванні, яке знаходиться в передній частині таза. Щільні зв'язки стабілізують суглоб. У людей з ШРЛ зв'язки стають розтягнутими або розслабленими, що призводить до нестабільності тазового суглоба, викликаючи дискомфорт.
ШРЛ може заподіяти серйозний біль і вплинути на якість життя людини. Однак лікування та домашні засоби можуть полегшити симптоми.
читайте такожАртрити: лікарі назвали способи полегшення болю в суглобах
Симптоми симфизита
Людина з ШРЛ може відчувати біль в області таза. Симптоми ШРЛ можуть бути легкими або важкими. Найчастіший симптом-біль в області малого таза. Біль, яку люди часто описують як стріляючу або ниючий, може поширюватися на інші області нижньої частини тіла, такі як стегна, поперек і промежину.
Деякі люди з ШПЛ можуть відчувати додаткові симптоми, у тому числі:
- клацаючий звук в тазу
- труднощі при ходьбі
- проблеми з сечовипусканням або нетримання сечі, в деяких випадках
- біль, що посилюється при навантаженні, наприклад, при підйомі по сходах
Причини симфизита
Симфізит має кілька можливих причин, найбільш частою з яких є вагітність.
Під час вагітності центр ваги тіла змінюється, що може вплинути на поставу і викликати біль. Крім того, організм виробляє гормон релаксин, що пом'якшує зв'язки, що дозволяє тазу відкриватися і приймати пологи. Цей ефект також може призвести до СПД.
Лікарі не розуміють, чому у одних жінок виникає ШРЛ під час вагітності, а У інших - ні. Однак певні фактори можуть збільшити ризик, у тому числі:
- мати надлишкову вагу або ожиріння до вагітності
- травма таза
- біль у попереку в анамнезі
- біль в області таза при попередній вагітності
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Канадської асоціації хіропрактиків, 31,7% вагітних жінок страждали ШРЛ.
Хоча ШРЛ набагато частіше зустрічається під час вагітності і після пологів, він також може виникати в результаті артриту або травм таза.
Діагностика симфизита
Лікар діагностує ШРЛ після вивчення симптомів людини та проведення медичного огляду та перевірки історії хвороби.
Іноді вони також можуть використовувати ультразвук, щоб виключити інші захворювання.
Як правило, жінкам не рекомендується робити рентген під час вагітності. Однак візуалізуючі обстеження, такі як рентген або комп'ютерна томографія, можуть допомогти лікарю підтвердити діагноз ШРЛ у невагітних людей.
Побічні ефекти і ускладнення симфизита
Біль в області таза і нестабільність також можуть впливати на інші частини тіла. Наприклад, тазовий біль може змінити те, як людина ходить і рухається, що, в свою чергу, може чинити тиск на різні частини тіла, такі як стегна або спина.
Дослідження показують, що біль в тазовому поясі буває сильною приблизно в 20% випадків. Сильний біль може заважати рухливості і нормальної повсякденної діяльності. Ходьба може бути болючою і нестабільною.
Емоційні проблеми також можуть розвинутися в результаті болю, пов'язаної з ШРЛ. В одному дослідженні жінки повідомили про те, що вони відчувають себе дратівливими, винними, засмученими і розчарованими через ШРЛ. Коли біль впливає на рухливість, це також може призвести до соціальної ізоляції та ризику зловживання знеболюючими.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред