Названо доведені переваги читання книг для здоров'я

1 грудня 2020, 11:23
180
Читання сприяє встановленню нових зв'язків між різними частинами мозку.
1606814538-9061.jpg
Читання сприяє встановленню нових зв'язків між різними частинами мозку / Pixabay

Від книжок з малюнками та віршів до мемуарів та газет - читання-це звичка на все життя, яка може мати величезні переваги для вашого здоров'я.

Ось п'ять доведених переваг читання для здоров'я та поради, щоб дізнатися більше:

1. Читання зміцнює зв'язки у вашому мозку

Читання сприяє встановленню нових зв'язків між різними частинами мозку. Невелике дослідження 2013 року показало, що читання роману покращує взаємодію між частинами мозку, які контролюють обробку мови. Це також призвело до довгострокових змін у двосторонній соматосенсорній корі, тій частині мозку, яка обробляє сенсорну інформацію.

Сабріна Романофф, доктор філософії, клінічний психолог з лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку, каже, що читання створює нейрони в головному мозку-процес, відомий як нейрогенез. Нейрони-це клітини, які надсилають повідомлення та передають інформацію між різними областями мозку.

"Читання матеріалу, що вимагає обмірковування, розгляду і зусиль для засвоєння описуваного, призводить до створення нових нейронів у вашому мозку", - говорить Романофф.

читайте такожВ Україні заборонили ввезення трьох дитячих книг за пропаганду Росії

"Ці нейрони також збільшують нові нейронні зв'язки як один з одним, так і зі старими мережами, що збільшує швидкість обробки", - додає вона.

2. Читання запобігає віковому зниженню когнітивних функцій

Пізнання включає в себе здатність вчитися, запам'ятовувати і виносити судження. Увага і пам'ять - це два аспекти когнітивного функціонування, на які з найбільшою ймовірністю впливає вік. Вчені вважають, що читання може зменшити когнітивне зниження, пов'язане з віком, і захистити когнітивні функції.

Велике 14-річне дослідження, опубліковане в 2020 році, показало, що ті, хто читає один або кілька разів на тиждень, мають меншу ймовірність когнітивного зниження з 6-річними та 14-річними інтервалами. Після 14 років у літніх людей, які читають частіше, ризик зниження когнітивних функцій нижче, ніж у тих, хто читає рідше.

Читання навіть знижує ризик розвитку деменції. Дуже велике дослідження 2018 року, проведене в Китаї, відстежувало людей у віці 65 років і старше протягом п'яти років і виявило, що участь у пізньому житті в інтелектуальній діяльності, такій як читання, була пов'язана з більш низьким ризиком деменції кілька років по тому.

3. Читання знижує рівень стресу

Дослідження показали, що читання всього 30 хвилин може зменшити фізичні та емоційні ознаки стресу.

Невелике дослідження, проведене в 2009 році студентами очного відділення бакалаврату, порівнювало вплив йоги, гумористичних відеороликів і читання на рівень стресу. Було виявлено, що студенти, які читали новини протягом 30 хвилин, зазнали зниження фізичних маркерів стресу, таких як частота серцевих скорочень та артеріальний тиск, у порівнянні з тим, що було до того, як вони почали займатися. Вони також мали нижчі оцінки в опитуваннях про стрес.

Дослідження прийшло до висновку, що" нейтральний " матеріал для читання або матеріал, який не викликає сильних емоційних переживань, розслабляє і знижує збудження симпатичної нервової системи, яка визначає реакцію організму на стресові ситуації і небезпеку. Однак читання новин може розслабити не всіх. Замість цього ви можете вибрати романи, розповіді або інші матеріали для читання.

4. Читання може навіть допомогти вам прожити довше

Читання не тільки корисно для здоров'я мозку, але і збільшує тривалість життя. Велике 12-річне дослідження, опубліковане в 2017 році, показало, що читання книг знижує ризик смерті на 20% у порівнянні з тими, хто не читав.

Читання сама по собі не може змусити вас жити довше, але це може бути пов'язано з загальним здоровим способом життя та зниженням ризику ранньої смерті.

5. Читання покращує пам'ять і концентрацію уваги

Хоча мозок не є м'язом, йому все одно допомагають вправи. Подібно до того, як Підняття ваги робить наше тіло сильнішим, читання-це когнітивно вимогливий процес, який може зміцнити пам'ять і концентрацію.

Коли люди читають, ми створюємо "уявну карту" письмового тексту. Ця ментальна карта допомагає нам обробляти слова, які ми читаємо, і допомагає згадувати знання і запам'ятовувати. Романофф каже, що регулярне читання допомагає мозку "тренувати" розумові процеси, які сприяють функціонуванню пам'яті.

"Наш мозок також подумки обробляє написані слова, як якщо б ми їх писали", - говорить Романофф. "Ці процеси вимагають розумових зусиль і концентрації. Постійне підкріплення збільшує здатність пам'яті функціонувати", - зазначає експерт.

Дослідження, проведене в 2013 році за участю літніх чоловіків і жінок, показало, що у людей, які брали участь в таких розумово складних діях, як читання і письмо, швидкість погіршення пам'яті раніше і пізніше в житті знижувалася в порівнянні з тими, хто не брав участі в таких діях.

Як зробити читання звичкою

Ума Найду, доктор медичних наук, дієтолог і директор Відділу психіатрії харчування і способу життя Массачусетської лікарні загального профілю, каже, що найпростіший спосіб почати читати більше - це включити це в своє повсякденне життя.

"Як і у випадку з будь-якою іншою діяльністю, яка сприяє кращому здоров'ю нашого мозку - наприклад, як ми їмо, спимо або займаємося спортом - ми повинні створити для цього місце", - говорить Найду. "Виділіть півгодини або годину, наприклад, перед сном або під час денної перерви, може бути гарною ідеєю, щоб переконатися, що ви читаєте".

Інші поради, щоб почати читати більше:

  • Зберігати книгу при собі в поїздках або на роботу
  • Читати новини щоранку
  • Читання книг за темами, про які ви хочете дізнатися більше або які вам цікаві
  • Читання книги перед переглядом фільму
  • Отримання читацької картки

Будьте терплячі-читання, як і будь-який навик, вимагає часу для розвитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти