Лікар-дієтолог і гастроентеролог Маргарита Арзуманян розповіла, що гарячий чай у холодну пору року вважається універсальним засобом, щоб підбадьоритися і зігрітися. Але такий напій може бути небезпечний для здоров'я.
За словами медика, занадто висока температура чаю дуже шкідлива, так як може пошкодити стравохід і гортань.
Пити чай взимку і в холодну пору року потрібно трохи остиглим. Регулярне пошкодження і опіки стравоходу і гортані небезпечні, так як можуть викликати інші, більш небезпечні порушення.
"Краще, якщо чай співвідноситься з температурою тіла. Він може бути трохи гарячіше, 40 градусів, але окріп пити не варто однозначно. Я б порекомендувала почекати хвилин п'ять, щоб не було палючого відчуття", - пояснила лікар, передає радіо Sputnik.
Вона зазначила, що в зігріваючий чай потрібно додавати трави: чебрець, сушені яблука, скоринки апельсина і корицю. І варто пам'ятати про те, що зігріваючий ефект будь-якого чаю носить тільки психологічний характер.
"Чай зігріває в момент: рот відчуває температуру, нам здається, що ми зігрілися, в шлунку ми температуру не відчуваємо. Це скоріше психологічний ефект", - підкреслила експерт.
Також варто восени пити чай з каркаде. Цей напій з суданської троянди містить антоціани, які зміцнюють стінки кровоносних судин. Такий чай складається з вітамінів і органічних кислот, які сприяють поліпшенню загального стану організму. Чай з каркаде зміцнює імунітет і знижує ризик розвитку респіраторних захворювань.
читайте такожДієтолог пояснила, чому не можна пити остиглий чай
Однак чай з каркаде потрібно вживати в помірних кількостях, так як кислота може впливати на руйнування емалі зубів.
Раніше повідомляли, що вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом. А також, експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред