Чи можна завагітніти відразу після місячних: факти і ймовірність

2 грудня 2020, 09:40оновлено 2 грудня 2020, 12:04
84360
Чим ближче до місячних у жінки відбувається овуляція, тим вище її шанси завагітніти відразу після менструації.
Тестнабеременность
Чим ближче до місячних у жінки відбувається овуляція, тим вище її шанси завагітніти відразу після менструації. / Pixabay

Теоретично можна завагітніти в будь-який момент менструального циклу, особливо якщо цей цикл часто нерегулярний. Це означає, що жінка може завагітніти до, під час або відразу після менструації.

У цій статті Главред розповість, як можна завагітніти відразу після менструації, фактори, що збільшують шанси, і як запобігти незапланованій вагітності.

Чи можна завагітніти відразу після менструації?

Щоб це сталося, секс повинен бути незадовго до овуляції, яка відбувається, коли яєчники випускають яйцеклітину.

Чим ближче до місячних у жінки відбувається овуляція, тим вище її шанси завагітніти відразу після менструації. І чим ближче до овуляції жінка займається сексом, особливо якщо вона займається сексом до овуляції, тим вище ймовірність вагітності.

читайте такожТест на вагітність: як скоро можна робити тест після сексу

У дослідженні 2019 року використовувалися дані про більш ніж 225000 менструацій з програми для моніторингу фертильності. Дослідження показало, що жінка може завагітніти, вступивши в статевий акт від 7 днів до овуляції і до 1 дня після овуляції.

У більшості жінок овуляція відбувається ближче до середини менструального циклу, приблизно до 14-го дня і майже завжди до 20-го дня.

День 1 менструального циклу завжди є першим днем менструації, тому овуляція в середньому відбувається приблизно через 2 тижні після початку менструації.

Для жінки, у якої час овуляції близько до середнього, можна було б завагітніти, вступивши в статевий зв'язок вже на 7-й день, відразу після менструації, а іноді і під час кровотечі.

Тому для людей, які не хочуть зачати дитину, але хочуть зайнятися сексом в цей час, як і раніше важливо використовувати протизаплідні засоби.

Однак важливо відзначити, що завагітніти в цей час малоймовірно. Тому людям, які намагаються зачати дитину, краще зайнятися сексом за 12-14 днів до початку наступної менструації.

У дослідженні 2019 року використовувалися дані з програми для вивчення фертильності для порівняння понад 600000 менструальних циклів. Було виявлено, що у жінок з дуже короткими циклами овуляція зазвичай відбувається приблизно на 10-й день. Однак важливо відзначити, що дослідження проводилося в групі з приблизно 600 000 чоловік, і цей конкретний ефект спостерігався менш ніж в 1% випадків.

Жінка з коротким циклом, яка займалася сексом в дні, що передують моменту овуляції, теоретично може завагітніти вже через 3 дні після початку менструації.

Фактори, що підвищують ймовірність

Хто завгодно може завагітніти відразу після менструації.

У статті 2018 року було виявлено, що цикл здорової людини може варіюватися до 9 днів на рік. Отже, навіть той, хто зазвичай овулює приблизно на 17 або 18 день, може іноді овулювати набагато раніше.

Імовірність вагітності під час або відразу після менструації підвищується, якщо:

  • жінка часто займаються незахищеним сексом
  • у неї дуже короткий або нерегулярний менструальний цикл
  • вона старше 40 років і наближаються до менопаузи

Дослідження 2002 року показало, що у жінок у віці 40-45 років овуляція відбувалася трохи раніше, ніж у більш молодих жінок.

Шанси завагітніти

Шанси завагітніти варіюються від людини до людини і від циклу до циклу.

У середньому шанси 30-річної жінки завагітніти становлять близько 20% за цикл за умови, що вона займається незахищеним сексом.

До 40 років цей показник в середньому становить менше 5%. Однак Індивідуальна фертильність сильно відрізняється, тому деякі 40-річні можуть бути значно більш фертильними, ніж деякі 25-річні.

Шанси завагітніти також залежать від того, коли жінка займається сексом в порівнянні з овуляцією. Дослідження людей, які намагалися завагітніти, за допомогою додатків показало, що середні шанси на вагітність були наступними:

Час сексу щодо овуляціїСередня ймовірність вагітності
  • 7 днів до овуляції
3%
  • 6 днів до овуляції
6%
  • 5 днів до овуляції
9%
  • 4 дні до овуляції
18%
  • 3 дні до овуляції
27%
  • 2 дні до овуляції
33%
  • 1 день до овуляції
42%
  • День овуляції
20%
  • День після овуляції
8%

Таким чином, не слід покладатися на термін місячних, щоб вирішити, чи займатися їм сексом.

Найважливіший фактор-овуляція. Точка вказує на початок нового циклу, але мало говорить про те, коли може статися овуляція.

Як запобігти вагітності

Найефективніша стратегія запобігання вагітності-утримання від сексу. Сексуально активні люди, які не хочуть завагітніти, повинні використовувати протизаплідні засоби, такі як презервативи або протизаплідні засоби.

Використання двох методів може забезпечити додатковий захист, наприклад, коли пара використовує як гормональні протизаплідні засоби, так і презервативи.

Деякі методи моніторингу фертильності допомагають визначити вікно фертильності і уникнути сексу або використовувати протизаплідні засоби в цей час.

Ці методи більш ефективні, якщо у жінки регулярні місячні. Деякі стратегії моніторингу фертильності включають:

  • Графік базальної температури тіла: ранкова температура тіла зазвичай підвищується незабаром після овуляції.
  • Використання предикторів овуляції: ці тести зазвичай дають позитивний результат за день або два до овуляції, але можна отримати позитивний результат і без овуляції.
  • Пошук фертильної цервікальної рідини: густа цервікальна рідина зі структурою, схожою на сирі яєчні білки, вказує на наближення овуляції.
  • Перевірка положення і текстури шийки матки: деякі жінки виявляють, що положення і текстура шийки матки змінюються протягом усього циклу.

Ранні симптоми вагітності

Найнадійніший симптом вагітності-це затримка менструації з подальшим позитивним результатом тесту на вагітність.

У багатьох вагітних немає симптомів на ранніх термінах вагітності, точно так же, як у багатьох невагітних людей спостерігаються такі симптоми, як нудота і блювота.

Деякі потенційні симптоми вагітності на ранніх термінах включають:

  • нудота
  • блювота
  • запаморочення
  • утома
  • відраза до певних продуктів і запахів
  • біль у грудях
  • більш часте сечовипускання

Коли говорити з лікарем

Лікар або акушерка можуть зробити тест на вагітність, перевірити нормальний розвиток плода і проконсультувати з питань здоров'я на ранніх термінах вагітності.

Постачальник медичних послуг також може допомогти обговорити варіанти ведення пацієнта при небажаній вагітності.

Вагітність не є надзвичайною ситуацією, і можна безпечно почекати кілька тижнів, щоб поговорити з лікарем, якщо тільки пацієнт не хоче контролювати рівень ХГЛ або у неї є питання про здоров'я, пов'язані з вагітністю.

Зателефонуйте постачальнику медичних послуг, якщо у вас:

  • сильний біль в животі
  • кровотеча під час вагітності
  • дуже сильна нудота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти