Взагалі кажучи, кашель - це нормально. Кашель допомагає очистити горло від мокротиння та інших подразників. Однак тривалий кашель також може бути симптомом ряду станів, таких як алергія, вірусна інфекція або бактеріальна інфекція.
Іноді кашель виникає не через що-небудь, пов'язаного з вашими легенями. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) також може викликати кашель.
Ви можете лікувати кашель, викликаний застудою, алергією та інфекціями носових пазух, за допомогою ряду безрецептурних ліків. Бактеріальні ж інфекції зажадають антибіотиків.
читайте такожЯблучний оцет проти кашлю: 6 способів вживання
Крім медикаментозного лікування, ви можете запитати свого лікаря про інші способи лікування кашлю, повідомляє Healthline.
1. Мед
Мед-перевірений часом засіб від болю в горлі. Згідно з одним дослідженням, опублікованим на Pubmed, він також може полегшити кашель більш ефективно, ніж безрецептурні ліки, які містять декстрометорфан (DM), переважна кашель засіб.
Ви можете створити власне ліки вдома, змішавши до 2 чайних ложок меду з трав'яним чаєм або теплою водою і лимоном.
Мед діє заспокійливо, а лимонний сік допомагає при закладеності. Ви також можете просто з'їсти мед ложкою або намазати їм хліб для перекусу.
2. Пробіотики
Пробіотики-це мікроорганізми, які можуть принести масу користі для здоров'я. Хоча вони не полегшують кашель безпосередньо, вони допомагають збалансувати шлунково-кишкову флору. Шлунково-кишкова флора-це бактерії, які живуть у вашому кишечнику.
Цей баланс може підтримувати функцію імунної системи у всьому тілі. Дослідження, проведене в 2015 році, показало зменшення кількості людей, хворих на інфекції верхніх дихальних шляхів після введення різних штамів пробіотиків, хоча докази все ще непереконливі.
У кожного виробника харчових добавок може бути різне рекомендоване добове споживання. Пробіотики також додаються в деякі види йогуртів і присутні в місо-супі і хлібі на заквасці.
читайте такожНазвано 8 ферментованих продуктів, що потужно підсилюють імунітет
З огляду на різноманітність доступних пробіотиків, вам слід обговорити з лікарем, який пробіотик підходить вам і Вашому стану. Найприродніший спосіб отримати пробіотики-через ферментовані продукти, в тому числі:
- місо
- квашена капуста
- йогурт
- кефір
- чайний гриб
- Темп
- Кімчі
- Закваска
3. Бромелайн
Зазвичай ви не думаєте про ананас як про ліки від кашлю, але це може бути тому, що ви ніколи не чули про бромелайн.
Є деякі докази того, що бромелайн - фермент, що міститься тільки в стеблах і плодах ананасів, - може допомогти придушити кашель, а також розрідити слиз в горлі.
Щоб отримати максимальну користь від ананаса і бромелайна, їжте скибочку ананаса або пийте 3,5 Унції свіжого ананасового соку три рази на день.
Є також твердження, що він може допомогти полегшити синусит і проблеми з носовими пазухами на основі алергії, які можуть сприяти кашлю і появи слизу.
Його також іноді використовують для лікування запалень і набряків.
Добавки бромелайну не можна приймати дітям або дорослим, які приймають антикоагулянти. Крім того, будьте обережні з бромелайном, якщо ви приймаєте антибіотики, такі як амоксицилін, оскільки він може збільшити абсорбцію антибіотика.
4. М'ята перцева
Листя м'яти перцевої відомі своїми лікувальними властивостями. Ментол в перцевій м'яті заспокоює горло і діє як протинабряковий засіб, допомагаючи розщеплювати слиз.
Ви можете отримати користь, випивши чай з перцевої м'яти або вдихаючи пари м'яти з парової лазні. Щоб приготувати парову баню, додайте 3-4 краплі олії м'яти перцевої на кожні 150 мл гарячої води. Накиньте рушник на голову і зробіть глибокий вдих прямо над водою.
5. Маршмеллоу
Маршмеллоу виготовляють з алтея лікарської, багаторічної рослини, квітучого влітку. Листя і коріння трави використовувалися з давніх часів для лікування болю в горлі і придушення кашлю.
Немає добре контрольованих досліджень, що підтверджують ці твердження, але трава в цілому вважається безпечною.
Маршмеллоу містить слиз, яка покриває горло і знімає роздратування.
6. Чебрець
Чебрець використовується при респіраторних захворюваннях. Одне дослідження з надійних джерел показало, що есенція, витягнута з листя чебрецю, змішана з плющем, може допомогти полегшити кашель, а також короткостроковий бронхіт.
Листя містять сполуки, звані флавоноїдами, які розслаблюють м'язи горла, що беруть участь в процесі кашлю, і зменшують запалення.
Ви можете приготувати чай з чебрецю вдома, використовуючи 2 чайні ложки подрібненого листя чебрецю і 1 склянку окропу. Накрийте чашку, дайте настоятися 10 хвилин і процідіть.
7. Полощіть горло сіллю і водою
Хоча засіб може здатися відносно простим, полоскання сольовою водою може допомогти.
Усуньте першіння в горлі, яке викликає кашель. Змішайте від 1/4 до 1/2 чайної ложки солі з 200 мул теплої води, щоб зняти роздратування.
Врахуйте, що діти до 6 років не особливо добре полоскають горло. Для цієї вікової групи найкраще спробувати інші засоби.
Як запобігти кашель
Крім вивчення того, як лікувати кашель, ви можете в першу чергу дізнатися, як його запобігти.
Щоб захиститися від грипу, обов'язково робіть щорічне щеплення від грипу, зазвичай починаючи з жовтня. Ви також можете зробити наступні кроки:
- Уникайте контакту з іншими хворими. Якщо ви знаєте, що хворі, не ходіть на роботу або в школу, щоб не заразити інших.
- Прикривайте ніс і рот, коли кашляєте або чхаєте.
- Пийте багато рідини, щоб уникнути зневоднення.
- Часто прибирайте місця загального користування в будинку, на роботі або в школі. Це особливо важливо для стільниць, іграшок або мобільних телефонів.
- Часто мийте руки, особливо після кашлю, їжі, відвідування туалету або догляду за хворим.
- При алергії ви можете зменшити загострення, визначивши алергени, які впливають на вас, і уникаючи контакту з ними. Загальні алергени включають дерева, пилок, пилових кліщів, шерсть тварин, цвіль і комах.
- Уколи від алергії також корисні і можуть знизити вашу чутливість до алергенів. Поговоріть зі своїм лікарем про те, який план підходить вам.
- Коли дзвонити лікарю
Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо кашель впливає на вашу здатність дихати або якщо ви кашляєте кров'ю.
Інфекції дихальних шляхів пов'язані з болями в тілі і лихоманкою, тоді як алергія - ні.
Зверніться до терапевта, якщо крім кашлю ви відчуваєте такі симптоми:
- озноб
- зневоднення
- температура вище 38C
- загальне нездужання
- продуктивний кашель з густою, зеленою або жовтою мокротою з неприємним запахом
- слабкість
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред