Вчені з науково-дослідного інституту Скріппса (Каліфорнійський університет, Сан Дієго) довели існування механізму, який пов'язує скорочення вживаних калорій зі збільшенням тривалості життя і низьким рівнем розвитку пухлин, серцево-судинних захворювань, діабету і недоумства.
Про це повідомляється в спеціалізованому виданні журналі Science Signaling.
Під час експерименту дослідники порівняли кілька груп мишей. Гризунам в одній з них давали корм з обмеженою кількістю калорій. Крім того, їх розмістили при кімнатній температурі (22 градуси Цельсія). Іншу групу помістили в більш теплі умови (+30 градусів Цельсія). Більш висока температура викликала стан термонейтральності, при якому тварини не можуть знизити температуру свого тіла.
Далі, вчені провели пошук метаболічних речовин, вміст яких в організмі мишей залежало не тільки від поживних сполук в кормі, але також і від температури тіла. З'ясувалося, що температура надавала аналогічний або навіть більший вплив на стан організму (як і обмеження калорій).
Таким чином, роблять висновок вчені - розробка спеціальних препаратів, які імітують зменшення температури тіла, можуть сприяти продовженню здорового життя і зниження ризику вікових захворювань.
читайте такожСхуднення для тих, хто ненавидить біг: названо цікавий спосіб
Нагадаємо, раніше "Главред" повідомляв:
- Нове дослідження показало, що регулярне вживання білого рису безпосередньо пов'язане з підвищенням рівня цукру в крові.
- Виявилося, що вживання білого рису значно збільшує ризик розвитку цукрового діабету ‒ оскільки в процесі подрібнення і полірування рису пропадає значна частина поживних речовин (в першу чергу Вітамін B).
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред