"Більше шкоди, ніж користі": медики розкрили правду про популярні знеболюючі

5 серпня 2020, 10:00оновлено 5 серпня 2020, 13:32
1081
Вони не повинні призначатися для лікування хронічного болю.
лікарня
Вони не повинні призначатися для лікування хронічного болю. / УНІАН

Знеболюючі, такі як парацетамол та ібупрофен, можуть принести "більше шкоди, ніж користі" і не повинні призначатися для лікування хронічного болю, заявили представники охорони здоров'я.

За інформацією The Daily Mail, національний інститут передового досвіду в галузі охорони здоров'я Великобританії стверджує, що доказів того, що ліки, а також аспірин і опіоїди, працюють "мало або взагалі не мають доказів".

Але в проекті керівництва, опублікованому в понеділок, фахівці кажуть, що є докази, що знеболюючі можуть заподіяти шкоду, включаючи залежність.

читайте такожБіль в потилиці: причини і небезпечні стану

У ньому йдеться, що більше "недоречно" їх пропонувати пацієнтам, незважаючи на те, що NHS каже, що парацетамол безпечний, якщо його приймати протягом багатьох років.

Замість цього, медики пропонують людям з хронічним болем вводити заняття фізкультурою, терапію, голковколювання або навіть антидепресанти.

У проекті керівництва, який відкритий для публічних консультацій до 14 серпня, йдеться, що людям з хронічним болем не слід пропонувати парацетамол, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як аспірин і ібупрофен, бензодіазепіни або опіоїди.

Дослідження показали, що пацієнти, які брали бензодіазепіни та НПЗП, мали гірший психологічне і фізичне функціонування.

Керівництво не дає докладних відомостей про шкоду парацетамолу. Однак відомо, що передозування парацетамолу може викликати серйозні побічні ефекти.

Протиепілептичні препарати, включаючи габапентіноіди, місцеві анестетики, кетамін, кортикостероїди і антипсихотики, не слід призначати людям для лікування хронічного первинного болю, тому що, знову ж таки, є мало або немає доказів того, що ці методи лікування працюють і можуть мати можливі шкідливі наслідки.

Психіатр-консультант Нік Коскі сказав: "Ця невідповідність між очікуваннями пацієнтів і результатами лікування може вплинути на відносини між медичними працівниками та пацієнтами, можливим наслідком чого є призначення неефективних, шкідливих ліків. Це керівництво, яке сприяє більш чіткому розумінню доказів ефективності лікування хронічного болю, допоможе підвищити впевненість медичних працівників в їх бесідах з пацієнтами. Це допоможе їм краще управляти очікуваннями як своїх, так і пацієнтів".

Пол Крисп, директор центру рекомендацій сказав: "Важливо, що проект керівництва також визнає необхідність подальших досліджень по всьому спектру можливих варіантів лікування, відображаючи як відсутність фактичних даних у цій галузі, так і необхідність надання додаткового вибору людям з цим захворюванням".

Комітет заявив, що людям з хронічним болем слід пропонувати групові програми вправ, деякі види психологічної терапії або голковколювання.

1596569190-6773.jpg
Фізичні вправи можуть зменшити біль / Pixabay

Дані 23 досліджень показали, що фізичні вправи можуть зменшити біль, в той час як 22 показали, що вони покращують якість життя.

Наявні дані свідчать про те, що когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), яка вже використовується в ДСЗ при хронічному первинному болю, поліпшує якість життя і не завдає шкоди.

У невеликій кількості досліджень було показано, що новий тип терапії, названий "акцептивною і обов'язковою терапією", покращує якість життя і сну і зменшує біль і психологічний стрес.

Комітет погодився з тим, що існує велика доказова база, що показує, що голковколювання є клінічно ефективним в короткостроковій перспективі, до трьох місяців, але його докази виявилися слабкішими для довгострокової користі.

Він також рекомендує приймати антидепресанти людям з хронічним первинним болем.

Але комітет відзначив, що слід враховувати ризик виникнення симптомів відміни - таких як неспокій, запаморочення і безсоння - і годі було продовжувати прийом препаратів, якщо вони неефективні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти