Згідно з новим, набагато більш погіршеним, прогнозом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) України, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) цього року скоротиться на 5,5%.
Про це йдеться у звіті, опублікованому на сайті банку у четвер, 1 жовтня нинішнього року.
"Ризики зниження залишаються значними, відображаючи невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання, а також виконання зобов'язань щодо проведення політичних і структурних реформ у надзвичайно складний час", ‒ йдеться в тексті.
До того, в травні нинішнього року аналітики ЄБРР прогнозували спад реального ВВП України в цьому році на 4,5% і відновлення в наступному на 5%. У банку зазначили, що пандемія коронавірусної хвороби Covid-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду і різкого скорочення інвестицій у більшість її секторів.
"Попри складні умови, надійна грошово-кредитна політика зберегла макроекономічну стабільність, а нова програма МВФ, узгоджена в розпал пандемії, ще більше стабілізувала очікування і залучила істотне фінансування від офіційного сектора і приватних інвесторів", ‒ написали аналітики.
Крім того, в ЄБРР нагадали ‒ за підсумками першого кварталу нинішнього року обсяги української економіки знизилися на 1,3%, у другому - на 11,4%.
За прогнозами аналітиків банку, в наступному, 2021 році очікується зростання збільшення цього показника на 3%. Більш того, за підсумками цього року реальний ВВП буде все ще на 1,6% менше докризового рівня.
читайте такожГетьманцев пояснив, як девальвація гривні врятує економіку України
Економіка України криза - що було раніше:
- Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings озвучило прогноз, згідно з яким у 2020 році Економіка України скоротиться на 6,5%, і тенденція до поліпшення поки не спостерігається.
- До того керівник правління Нацбанку Кирило Шевченко заявляв - підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень практично не вплине на показники інфляції. Більш того, воно надасть сприятливий вплив на економіку країни - завдяки отриманій підтримці внутрішнього попиту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред