З 1 січня 2021 року Україна підняла виплати військовослужбовцям при укладенні першого контракту з ЗСУ. Йдеться про одноразові виплати на суму від 18 тисяч гривень до майже 23 тисяч гривень.
Хто скільки отримає, а хто на виплати не має права, уточнили в прес-службі Міноборони України.
Так, не отримають допомогу особи, які раніше були звільнені з військової служби за контрактом, а тепер повторно приймаються на військову службу.
Суми одноразових виплат розраховуються в прожиткових мінімумах і на сьогодні складають:
- для осіб рядового складу - 18 160 грн;
- для сержантського і старшинського складу - 20 430 грн;
- для офіцерського складу - 22 700 грн.
Право на виплати мають:
- особи, яких приймають на посади рядового складу строком на три роки;
- особи, яких приймають на посади сержантського і старшинського складу строком на три роки і більше;
- особи, яких приймають на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу на один рік і більше;
- особи, яких підписують контракт строком на п'ять років і більше, серед військовослужбовців, що призначені на посади осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (підготовка яких здійснюється за державним замовленням) або осіб сержантського і старшинського складу – коли вони приступають до своїх обов'язків.
Щоб військовослужбовець отримав свою виплату - він повинен після вступу в силу першого контракту подати рапорт, а командир його частини – підписати відповідний наказ. Військкомати під час призову на військову службу такі накази не видають.
1 січня 2021 року Україна зустрічає з новими цінами – на комуналку, на продукти, мобільний зв'язок та проїзд у транспорті. Детальніше читайте в нашому матеріалі Мінімалка, хліб, газ, транспорт і зв'язок: що і наскільки виросте в Україні в січні.
1 січня – зміни в Україні
- Україна підвищує пенсії з 1 січня. Стало відомо, кому пощастило.
- В Україні відтермінували запровадження касових апаратів для ФОПів. З 1 січня закон повністю набув чинності.
- Обслуговування по-новому: що і як змінює мовний закон України з січня. Стаття мовного закону набирає чинності 16 січня 2021 року.
- Експерт пояснив, чи є причини для зростання тарифів в Україні. Борг населення з оплати ЖКГ вже став непідйомним для України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред